I Niedziela Adwentuks. KR, 29 XI 2020 r.

Adwent 2020


Każdy człowiek marzy o świecie bardziej sprawiedliwym i solidarnym, w którym godne warunki życia i pokojowe współistnienie przyczyniałyby się do kształtowania harmonijnych relacji pomiędzy ludźmi i narodami. Często bywa jednak inaczej. Przeszkody, konflikty i trudności różnej natury często pojawiają się w naszym życiu, a niekiedy niemal je wypełniają. Siły i odwaga potrzebne do zaangażowania się w to, co dobre, mogą ustąpić złu, niekiedy bowiem zdaje się, że zdobywa ono przewagę. W takich właśnie chwilach przychodzi nam z pomocą nadzieja.

Tajemnica Bożego Narodzenia, którą przeżyjemy na nowo, daje nam pewność, że Bóg jest Emmanuelem - Bogiem z nami. Dlatego nigdy nie powinniśmy czuć się osamotnieni. On jest nam bliski, stał się jednym z nas, przyjmując ciało w dziewiczym łonie Maryi. Dzieląc nasz pielgrzymi los na tej ziemi, sprawił, że możemy osiągnąć radość i pokój, których pragniemy w głębi naszego serca.

św. papież Jan Paweł II


Cuda nad cudami - Roraty 2020

Roraty 2020 z Małym Gościem Niedzielnym, przybliżą nam tajemnicę Mszy św. Podczas rorat nauczymy się jeszcze pobożniej w niej uczestniczyć.
Dowiemy się, że każda Eucharystia jest ofiarą Jezusa Chrystusa.
Poznamy ludzi dla których Msza św. była najważniejszą chwila każdego dnia i największą świętością.


Rorarty od wtorku.
Dorosłych zapraszam na Msze św. na godz. 17:00, natomiast dzieci (z opiekunami) i młodzież na godz. 18:00 (może uczestniczyć po 50. osób oprócz służby liturgicznej).
Zachęcam bardzo serdecznie tych którzy, z różnych powodów nie będą mogli przyjść do świątyni, aby modlili się w domach korzystając z bezpośredniej transmisji z naszego kościoła.


ks. KR, 25 XI 2020 r.

Niedziela XXXIII Zwykła


Pan Bóg objawia nam pewne nasze zdolności, to coś czym posługujemy się na co dzień, coś o co ludzie proszą właśnie nas, co najczęściej służy nam do pomagania bliźnim. Inaczej mówiąc to co przynosi dobre owoce i daje satysfakcję, coś co nas rozwija.

Takie rzeczy są widoczne na tle wspólnot w których żyjemy: rodziny, Kościoła; środowisk pracy i innych. To właśnie pole naszej świętości.

I jako chrześcijanie mamy pewność, że Jezus, gdy przyjdzie po raz drugi, aby nas wprowadzić do domu Ojca, wynagrodzi ten nasz trud i staranie, doceni wierność w małych rzeczach i da posiąść te wielkie i nieprzemijające dobra, które obiecuje nam w Ewangelii.

Niech ta nadzieja nieustannie nam towarzyszy.

Różaniec za zmarłych w dzisiejszą niedzielę o godz. 14:30.
Po nim o godz. 15:00 dodatkowa Msza św.
Od poniedziałku do piątku Eucharystie będą sprawowane o godz. 17:30 i 18:00. We wtorek Msza św. pogrzebowa o godz. 16:45.
Zachęcam do udziału we Mszach św. w tygodniu.


ks. KR, 14 XI 2020 r.

Dekret biskupa opolskiego


W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną Biskup Opolski wydał dekret zawierający nowe regulacje liturgiczne i duszpasterskie obowiązujące w diecezji opolskiej od soboty 17 października 2020 r.

Dekret na stronie Diecezji Opolskiej zobacz


Według nowych wytycznych w kościele w Pokoju może przebywać jednocześnie 110. osób (powierzchnia użytkowa kościoła wg książki obiektu budowlanego 782 m2), a w Krogulnej 25. osób (powierzchnia 180 m2).

Na zewnątrz obowiązuje zasada dystansowania się (1,5m).

W niedzielę Msze św. będą sprawowane o godz. 7:30 i 11:00,
w Krogulnej o godz. 9:15 i dodatkowa Msza św. pierwszokominijna o godz. 12:00.

Serdecznie zapraszam do udziału w niedzielnej Eucharystii..


ks. KR, 16 X 2020 r.

Październik - miesiąc różańca
Różaniec to modlitwa, którą bardzo ukochałem. Przedziwna modlitwa! Przedziwna w swej prostocie i głębi zarazem. Oto bowiem na kanwie słów pozdrowienia anielskiego przesuwają się przed oczyma naszej duszy główne momenty z życia Jezusa Chrystusa.
Równocześnie zaś w te same dziesiątki różańca serce nasze może wprowadzić wszystkie sprawy, które składają się na życie człowieka, rodziny, narodu, Kościoła, ludzkości. Sprawy osobiste, sprawy naszych bliźnich, zwłaszcza tych, którzy są nam najbliżsi, tych, o których najbardziej się troszczymy. W ten sposób ta prosta modlitwa różańcowa pulsuje niejako życiem ludzkim.
św. Jan Paweł II


Różaniec w naszej parafii:
poniedziałek godz. 18:00, wtorek godz. 17:00, środa - sobota godz. 18:00 oraz w niedziele o godz. 15:00.


ks. KR, 30 IX 2020 r.

Odpust parafialny


ZAPROSZENIE NA ODPUST PARAFIALNY

Odpust parafialny jest jednym z najważniejszych wydarzeń w każdej parafii, świętem wspólnoty.

W tym roku szczególną okazją do świętowania i dziękczynienia jest fakt odnowienia wnętrza naszego kościoła.

Serdecznie zapraszamy na uroczystość odpustową ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego, która odbędzie się w niedzielę 13 września.

Suma odpustowa będzie sprawowana o godz.11.00. Gościć będziemy Orkiestrę Dętą z Łowkowic.

Słowo Boże wygłosi kanclerz Kurii Diecezjalnej w Opolu, ks. Wojciech Lippa
.


ks. KR, 02 IX 2020 r.

Malowanie kościoła - lipiec


Trzeci film z prac wykonanych w naszym kościele.


ks. KR, 25 VII 2020 r.

Św. Krzysztof


W dniach 19-26 lipca 2020 obchodzimy 21. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.

W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel.


W naszej parafii poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców w przyszłą niedzielę po każdej Eucharystii.


ks. KR, 19 VII 2020 r.

Malowanie kościoła - czerwiec.


Kolejny film z prac wykonanych w naszym kościele w miesiącu czerwcu.ks. KR, 04 VII 2020 r.

Malowanie kościoła - maj.


Film z prac wykonanych w maju w naszej świątyni.ks. KR, 05 VI 2020 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35