Zaduszki Jazzowe

Zaduszki Jazzowe

w wykonaniu muzyków

Wydział Jazzu PWSZ w Nysie

Niedziela 17 listopada godz. 15:00.
Wstęp wolny.

ks. KR, 09 XI 2019 r.

Bal Wszystkich Świętych

Naszą odpowiedzią na zachodnie święto Halloween jest Bal Wszystkich Świętych. Imprezy tego typu organizowane są w naszym kraju od kilku lat, na przełomie października i listopada. Za ich organizacją stoją przede wszystkim szkoły i przedszkola oraz parafie i ośrodki kultury.

Nasza parafia na Bal Wszystkich Świętych zaprasza w sobotę 02 listopada na godzinę 14:00. Na balu zamiast potworów, czarownic i kościotrupów, zobaczymy... nasze dzieci w przebraniach świętych i aniołów.

Po wspólnej modlitwie w kościele udamy się do "Oazy" na wspólną zabawę.

ks. KR, 29 X 2019 r.

Koncert Tomasza Żółtko

Dnia 25 października w piątek
o godz. 18:00 koncert Tomasza Żółtko.

Twórca współczesnej piosenki autorskiej, pieśniarz, gitarzysta, kompozytor, muzyk, poeta i publicysta.

Sam siebie nazywa wędrownym grajkiem. Teksty jego utworów oparte są na refleksji, także teologicznej, zawierają autoironię, humor i dowcip.

W latach 90. podbił listy przebojów balladą „Kochaj mnie i dotykaj”.

Wydał do tej pory trzynaście płyt oraz sześć zbiorów wierszy.

Serdecznie zapraszamy!!!

Wstęp wolny.

ks. KR, 22 X 2019 r.

Święty Różaniec

Serdecznie zapraszam do udziału w Nabożeństwach Różańcowych.
Różaniec każdego dnia o godz. 18:00
z wyjątkiem środy (godz. 17:00).
W niedzielę o godz. 15:00.

ks. KR, 02 X 2019 r.

Odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego

NIE ZAPOMNIJ O MNIE

O Boże Mój Kochany ze stoków Giewontu modlitwy wznoszę o łaski proszę

Krzyż obejmuję całuję rany gwoździe wyciągam i opatruję czule

Obmyj moje ciało we Krwi Najświętszej i w Chlebie Żywym daj mi ukojenie

Tyś podjął cierpienie z Krzyżem na ramionach ja prosty biedak cóż mogę Tobie dać

To wszystko co mam na tym nędznym świecie nie jest Ciebie godne Boże Mój Kochany

Ty wiesz co to znaczą upadki życia ciernie lamenty w żałości i bóle nieprzytomne

Wobec Twojej Męki me żale niepotrzebne jedynie błagam Boże o mnie nie zapomnij

Odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego
w niedzielę 08 września.
Suma odpustowa o godz. 11:00.
Słowo Boże wygłosi ks. Mateusz Buczma.
Zapraszam do licznego udziału.

ks. KR, 05 IX 2019 r.

Koncert muzyki oratoryjnej

W Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej serdecznie zapraszamy, na koncert muzyki oratoryjnej w wykonaniu zespołu Sogni d’oro
w składzie: Agnieszka Węgrzynowska - sopran,
Aneta Knopp - skrzypce,
David Stoklosa - tenor,
Łukasz Mandola organy.

W programie m.in.: J. S. Bach, G. F. Handel, W. A. Mozart.

Zespół Sogni d’oro posiada w swoim repertuarze szeroki wachlarz kompozycji muzyki operowej, operetkowej oraz musicalowej. Ponadto wykonuje muzykę filmową, zarówno instrumentalną jak i wokalno-instrumentalną. Koncerty zespołu są wręcz małymi spektaklami słowno-muzycznymi, w których każdy znajdzie coś dla siebie.

W czasie koncertu przeprowadzimy zbiórkę funduszy
na rzecz malowania naszego parafialnego kościoła.
Serdecznie zapraszamy!!!

ks. KR, 17 VIII 2019 r.

Pielgrzymka 30 - 31 lipca

Św. Jan Paweł II powiedział: ludzie przybywają do sanktuariów z różnym nastawieniem wewnętrznym. Wielu wiernych udaje się tam, aby przeżyć chwile intensywnej modlitwy i kontemplacji oraz głębokiej odnowy duchowej. Inni odwiedzają sanktuaria sporadycznie z okazji ważnych świąt. Jeszcze inni szukają w nich wyłącznie odpoczynku lub też udają się tam powodowani zainteresowaniami kulturalnymi albo zwykłą ciekawością. Ważne jest, aby wszystkim została ukazana inicjatywa miłosierdzia Boga, który pragnie przekazać swoim dzieciom własne życie i dar zbawienia. W sanktuarium rozbrzmiewają słowa Chrystusa skierowane do «maluczkich» i «ubogich» świata: «Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię» (Mt 11, 28).

Wyjazd pielgrzymów we wtorek o godz. 4:30.

Odwiedzimy w tym czasie: Kalwarię Pacławską, Komańczę, Dębowiec, szlak cerkwi, Duklę. Powrót w środę około 21:00.

ks. KR, 20 VII 2019 r.

"Oaza" miejsce spotkań

Poświęcenie i uroczyste otwarcie
„Oazy” - miejsca spotkań przy naszej parafii.

P R O G R A M:

15.00 – poświęcenie „Oazy” i podziękowania;
15.30 – koncert uwielbienia zespołu „Wspólnoty DAWID” z Opola;
16.30 – spotkanie integracyjne, poczęstunek;

ks. KR, 16 VI 2019r.

Renowacja bocznych ołtarzy

Dobiegły końca prace renowacyjne naszych bocznych ołtarzy Matki Bożej i Świętej Rodziny i wróciły one na swoje miejsce.
Bardzo żmudna i pracochłonna konserwacja obejmowała następujące zabiegi: wzmocnienie struktury drewna, zwalczanie korników, odtworzenie pełnej kolorystyki, złoceń i srebrzeń ołtarzy.
Odnowione ołtarze są ozdobą naszej świątyni. Prace wykonała firma konserwatorska pana Ireneusza Śmiechowskiego.

ks. KR, 05 VI 2019 r.

Uroczystość Bożego Ciała

Przez sprawowanie „pamiątki Chrystusa” „jedyna i ostateczna odkupieńcza ofiara Chrystusa zawsze uobecnia się w czasie” (Ecclesia de Eucharistia 12).
„Liturgia chrześcijańska nie tylko przypomina wydarzenia, które dokonały naszego zbawienia, ale aktualizuje je i uobecnia” (KKK 1104).
Uczestnicząc w Eucharystii, zostajemy włączeni w misterium paschalne Chrystusa, gdyż w niej uobecnia się sakramentalnie całe dzieło Odkupienia. Przystępując do Stołu Pańskiego, przyjmujemy jako pokarm Ciało Chrystusa (por. J 6,55).
W Uroczystość Bożego Ciała następuje zmiana porządku Mszy św.
O godz. 7:30 Msza św. w Krogulnej, a 9:15 w Pokoju.
Po Mszy św. procesja do czterech ołtarzy: I - przy krzyżu (ul. Wolności), II – OSP (ul. Wojska Polskiego), III – szpital (Namysłowska) i IV przy Grocie Matki Bożej.
Na procesję zapraszam w strojach liturgicznych dzieci pierwszokomunijne. Proszę również o przyozdobienie domów na trasie procesji symbolami religijnymi.
Dzieci zachęcam do sypania kwiatów

ks. KR, 16 VI 2019 r.