Roraty 2022


Z narodzeniem Jezusa było tak...

Gdy pierwsi rodzice sprzeciwili się Bogu, w sercach ludzi zagościła tęsknota. Kolejne pokolenia biegły przez życie, czekając na Tego, który wypełni tę dziwną pustkę… Noe, Samuel, Eliasz, Daniel, Symeon i Joachim, dziadek Pana Jezusa – wszyscy czekali na przyjście Zbawiciela. Oczekiwanie – w tym słowie streszcza się najgłębszy sens Adwentu. Wszystko wokół podpowiada nam, że to adwentowe oczekiwanie jest wyjątkowe, inne niż wszystkie pozostałe oczekiwania. Bo w Adwencie przygotowujemy się na najważniejsze narodziny w historii świata – Jezusa Chrystusa.

Zapraszamy w pełną oczekiwania wędrówkę przez wieki i do poznawania kolejnych bohaterów biblijnych opowieści. W tym roku dzieci poprowadzi postać wyjątkowa: św. Joachim, ojciec Maryi i dziadek Jezusa. Razem z nim będziemy poznawać bohaterów historii zbawienia – ludzi, którzy w ciągu wieków czekali na obiecanego przez Pana Boga Mesjasza, i proroków, którzy zapowiadali Jego przyjście.

Pierwszego dnia dzieci otrzymają planszę, na której w wyznaczonych miejscach będą przyklejać obrazki otrzymywane każdego dnia Adwentu. Obrazki przedstawiają kolejnych bohaterów poznawanych podczas tegorocznych Rorat, czyli osoby, które w historii zbawienia czekały na Mesjasza. Na ich odwrocie zostały wydrukowane zadania oraz pytania na poszczególne dni Adwentu.

Roraty od wtorku do piątku o godz. 18 (środa godz. 17:00).
ks. KR, 26 XI 2022 r.

Caritasks. KR, 10 XI 2022 r.

Wszystkich Świętych


Dzień Wszystkich Świętych to wspomnienie nie tylko oficjalnie uznanych świętych, ale także wszystkich wiernych zmarłych, których życie nacechowane było świętością. Kościół widzi w nich swych orędowników u Boga i przykłady do naśladowania. Wspomnienie Wszystkich Wiernych to pamięć o wszystkich wierzących w Chrystusa, którzy odeszli już z tego świata, a teraz przebywają w czyśćcu. Przekonanie o istnieniu czyśćca jest jednym z dogmatów naszej wiary.


Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych za zmarłych: w niedzielę o godz. 15:00, w poniedziałek godz. 18:00 i w środę o godz. 18:00. Wypominki można złożyć do skrzynki.

We wtorek porządek Mszy św. niedzielny. Nabożeństwa na cmentarzu: w Pokoju o godz. 15:00 i w Zieleńcu również o godz. 15:00. Po zakończonym nabożeństwie możliwość poświęcenia nowych nagrobków.

W środę Msze św. w Pokoju o godz. 7:00 i 18:00, a w Krogulnej o 16:30. Nabożeństwo na cmentarzu w K. Górze o godz. 15:00.

Za pobożne odwiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada i jednoczesną modlitwę za zmarłych można uzyskać odpust zupełny.


ks. KR, 29 X 2022 r.

Dzień Papieski
Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową (w tym roku przypada to dokładnie w dzień wyboru tj. 16 października) w całej Polsce obchodzony jest Dzień Papieski, podczas którego łączymy się w modlitwie z obecnym papieżem oraz zagłębiamy się w nauczanie św. Jana Pawła II.

Aspekt charytatywny tego dnia to przykościelna zbiórka pieniędzy na rzecz funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Podopieczni Fundacji są nazywani mianem „żywego pomnika” św. Jana Pawła II.

W naszej parafii zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia po każdej Mszy św.
Do nabycia są „papieski kremówki” które rozprowadza Caritas.
O godz. 15:00 zapraszam na różaniec.


ks. KR, 15 X 2022 r.

Różańcowy październik
Święty Jan Paweł II uczył, że „różaniec to skarb, który trzeba odkryć”.
Papież często modlił się na różańcu i podkreślał, że różaniec jest jego umiłowaną modlitwą. Modlitwą cudowną! Cudowną w swojej prostocie i w swojej głębi…

W te same dziesiątki różańca serce nasze może wprowadzić wszystkie
sprawy, które składają się na życie człowieka, rodziny, narodu, Kościoła, ludzkości. Sprawy osobiste, sprawy naszych bliźnich, zwłaszcza tych, którzy nam są najbliżsi, tych, o których najbardziej się troszczymy.

W ten sposób ta prosta modlitwa różańcowa pulsuje niejako życiem ludzkim.

Różaniec w naszej parafii:
sobota godz. 17:30, niedziela godz. 15:00, poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek godz. 18:00 i w środy godz. 17:00.


ks. KR, 21 IX 2022 r.

Odpusty i dożynki parafialne
Serdecznie zapraszamy na uroczystości parafialne, które odbędą się w najbliższym czasie.


W najbliższą niedzielę - 28 sierpnia - odpust w kościele w Krogulnej ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Suma o godz. 11:00. Wieczorem o 21:00 Apel Jasnogórski.

Dożynki parafialne w niedzielę 04 września.
Przygotowują nasi parafianie z Zieleńca.

Odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w niedzielę 11 września.
Suma odpustowa o godz. 11:00. Słowo Boże wygłosi ks. Waldemar Musioł, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii w Opolu.

Odpust parafialny jest jednym z najważniejszych wydarzeń w każdej parafii, świętem wspólnoty. Serdecznie zapraszam do udziału.


ks. KR, 25 VIII 2022 r.

Pielgrzymka na Jasną Górę


Biskup Opolski ponawia serdeczne zaproszenie na pielgrzymi szlak 46. Opolskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę w dniach 14-20 sierpnia 2022 r.


Po ograniczeniach związanych z epidemią w ostatnich dwóch latach, w roku złotego jubileuszu diecezji opolskiej, zechciejmy jak najliczniej udać się do tronu Jasnogórskiej Pani, aby – w nawiązaniu do motta tegorocznej pielgrzymki - „jubileuszową wdzięczność i ufność nieść do Matki”.

Wspólna modlitwa, śpiew i słuchanie Słowa Bożego podczas tych wyjątkowych rekolekcji w drodze, braterstwo i świadczona sobie na pielgrzymim szlaku pomoc oraz gościnność gospodarzy na trasie pielgrzymki może po raz kolejny umocnić naszą więź z Jezusem i Jego Matką, a także stanowić odpowiedź na nasze „posłanie w pokoju Chrystusa” do świata i ludzi ze świadectwem wiary i miłości do Kościoła.

Ci, którzy z różnych przyczyn nie będą mogli fizycznie wziąć udziału w pielgrzymce, niech przez duchowe pielgrzymowanie (modlitwę, udział we Mszy św. w parafii, ofiarowane cierpienie i samotność) zechcą także włączyć się m.in. w pielgrzymią wdzięczność za dar Kościoła Opolskiego oraz modlitwę w jego intencji.


ks. KR, 05 VIII 2022 r.

Czas wypoczynku


Wakacje, urlop... Czas bardzo wyjątkowy i wyczekiwany, aby na chwilę odstawić swoje troski i zmartwienia, zająć się czymś innym, odpoczynkiem, relaksem czy hobby.

Pokusą wakacji jest to, że człowiek chce odpocząć od Boga. Tymczasem wakacje, to możliwość popatrzenia na Boga z innej perspektywy, perspektywy dystansu i relaksu, bo Jezus też odpoczywał i nakazywał odpoczynek uczniom: «Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco!»(Mk 6,30).

Odpoczynek jest ważny, by mieć siły do pracy. Każdy z nas go potrzebuje, nikt z nas nie jest przecież robotem... Ciągła praca grozi nam m.in. wypaleniem zawodowym czy gorszą jakością pracy.

Starajmy się o właściwe przeżywanie odpoczynku, w obecności Jezusa i we wspólnocie Kościoła. Błogosławionych wakacji.


ks. KR, 01 VII 2022 r.

Boże Ciało


W najbliższy czwartek przeżyjemy Uroczystość Bożego Ciała.
Po uroczystej mszy świętej o godz. 09:15 wyruszymy w tradycyjną procesję eucharystyczną do 4 ołtarzy.


Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, została ustanowiona po objawieniach bł. Julianny z Cornillon, augustianki. Pan Jezus wyznaczył dzień na to święto, czwartek po niedzieli Trójcy Przenajświętszej.

W związku z objawieniami bł. Julianny lokalny biskup, Robert z Liège ustanowił to święto dla swej diecezji.

W 1317 roku ustanowiono je jako święto dla całego Kościoła zachodniego.

W Polsce zostało wprowadzone przez biskupa Nankiera na synodzie w Krakowie w 1320 roku.


ks. KR, 15 VI 2022 r.

Pielgrzymka do Włoch północnych


Autokarowa pielgrzymka do Północnych WŁOCH

Termin: 24.09 – 1.10.2022
Koszt to 1000 zł i 430 EU

MARIATROST – WERONA – MONTICHIARI – SIRMIONE – CARAVAGGIO – BERGAMO – OROPA – TURYN – SACRA di San MICHELE – MEDIOLAN – MAGENTA – MESERO – SPIAZZI – TRYDENT – MARIA TAFERL


CENA ZAWIERA:

• Przejazd autokarem (bez nocnych przejazdów)
• 7 noclegów*** w hotelach (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami)
• 7 śniadań w formie bufetu w hotelach, 8 obiadokolacji serwowanych
• Opieka pilota, opieka duszpasterza, ubezpieczenie NNW i KL
• Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty za przewodników miejscowych, słuchawki, opłaty turystyczne związane z realizacją programu
CENA NIE ZAWERA:
• Dodatkowych ubezpieczeń - kosztów leczenia chorób przewlekłych: 100 zł/os, napoi do obiadokolacji
UWAGI:
• Dokumenty potrzebne w podróży – dowód osobisty lub ważny paszport

Szczegółowy plan jest wyłoży w kościele. Bardzo proszę zainteresowane osoby o informację do niedzieli 12. czerwca o chęci udziału w pielgrzymce (najlepiej SMS na nr tel. 723 967 624).
W sytuacji małego zainteresowania parafian pielgrzymka
nie będzie organizowana.


ks. KR, 03 VI 2022 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36