Bierzmowanie i I Komunia św.


W tym tygodniu trwają bezpośrednie przygotowania do dwóch uroczystości przyjęcia sakramentów: bierzmowania przez uczniów klas III Gimnazjum oraz Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. przez uczniów klas III Szkoły Podstawowej.

Pierwsza uroczystość odbędzie się 10 maja w Zagwiździu, gdzie sakrament Ducha Św. przyjmie 36 osób z naszej parafii, a druga w niedzielę 13 maja w kościele parafialnym. Do Komunii po raz pierwszy przystąpi 28 osób.

Ogarnijmy modlitwą nasze dzieci i młodzież.

Informacje dla młodzieży klas III Gimnazjum.

- poniedziałek w Zagwiździu o godz. 17:00 obowiązkowa próba przed uroczystością bierzmowania;
- środa w Pokoju godz. 19:00 spowiedź święta;
- czwartek godz. 16:00 bierzmowanie w Zagwiździu;

Informacje dla dzieci klas III Szkoły Podstawowej.

- wtorek godz. 17:15 pierwsza próba wraz z rodzicami;
- środa o godz. 16:30 druga próba;
- piątek o godz. 17:00 trzecia próba;
- sobota godz. 13:00 spowiedź święta i próba generalna;
- niedziela godz. 11:00 uroczystość I Komunii św.;


ks. KR, 08 V 2012 r.

Parafialna pielgrzymka do Włoch


W dniach 29 września –
6 października 2012r., organizujemy parafialną pielgrzymkę do Włoch następującym szlakiem: PADWA – LORETO – MANOPELLO – LANCIANO – M. S. ANGELO – S. G. ROTONDO – MONTE CASSINO – WATYKAN – RZYM – ASYŻ.
.

Całkowity koszt pielgrzymki z wstępami, przewodnikami i lokalnymi przejazdami: 600 zł + 280 euro. Zapisy w kancelarii. Przy zapisie zaliczka 300 zł. Druga rata do końca czerwca. Euro płatne w czasie spotkania organizacyjnego przed pielgrzymką początkiem września. Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem: klimatyzacja, WC, DVD, barek z napojami, 6 noclegów w hotelach*** (pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami), wyżywienie: 6 śniadań, 7 obiadokolacji, opieka pilota, ubezpieczenie KL, NW.

Szczegółowy plan:

1 dzień (sobota): Wyjazd w godzinach porannych (4:00) przejazd przez Czechy, Austrię i Włochy. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Padwy na obiadokolację i nocleg.

2 dzień (niedziela): Po śniadaniu przyjazd do Padwy i nawiedzenie Bazyliki Św. Antoniego. Dalszy przejazd do Loreto i nawiedzenie Bazyliki (Msza Św.) z cudowną kopią sławnej Czarnej Madonny z Loreto, cmentarza żołnierzy polskich, a przede wszystkim nawiedzenie Domku Maryi. Wieczorem zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Pescary.

3 dzień (poniedziałek): Śniadanie. Przejazd do Manopello, gdzie znajduje się „chusta”, na której według legendy odcisnęło się Oblicze Jezusa złożonego w grobie – nawiedzenie Sanktuarium. Dalszy przejazd do Lanciano, miejsca związanego z pierwszym cudem eucharystycznym, nawiedzenie kościoła. Przejazd do Monte San Angelo na Półwyspie Gargano. Zwiedzanie groty Michała Archanioła, Msza św. Wieczorem przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień (wtorek): Śniadanie i pobyt w San Giovanni Rotondo – nawiedzenie Sanktuarium i grobu św. Ojca Pio (Msza Św.). Przejazd na Monte Cassino. Zwiedzanie Klasztoru św. Benedykta oraz cmentarza żołnierzy polskich. Przejazd do hotelu w okolicy Rzymu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

5 dzień (środa): Śniadanie i wczesny wyjazd do Watykanu na audiencję generalną z udziałem Ojca Świętego Benedykta XVI. Po audiencji nawiedzenie grobu Jana Pawła II. Zwiedzanie Rzymu: Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Piazza Venezia, Forum Trajana. W godzinach wieczornych powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

6 dzień (czwartek): Po śniadaniu wyjazd na całodzienne zwiedzanie Rzymu: Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie, Panteon, Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek, Bazyliki większe, Święte Schody. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Asyżu.

7 dzień (piątek): Śniadanie. Wyjazd do Asyżu. Po drodze nawiedzenie Santa Maria degli Angeli - Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej ze słynną Porcjunkulą. W Asyżu zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka (Msza Św.), Piazza Comune, kościoła św. Klary. Po południu obiadokolacja i wyjazd w drogę powrotną.

8 dzień (sobota): Przyjazd do Polski w godzinach porannych i zakończenie pielgrzymki.

Serdecznie zapraszamy.


ks. KR , 22 IV 2012 r.

Niedziela Zmartwychwstania


Bóg nie umarł,

Jezus żyje.

Daj Mu ręce swe.

Daj Mu nogi swe.

Daj Mu serce swe.

Daj Mu duszę swą.

On twoim Bogiem jest.


W dniu Zmartwychwstania czcimy zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią i wspominamy misterium naszego Odkupienia. Niech te prawdy zaowocują w naszych sercach wdzięcznością Bogu za dar nowego życia. Niech obudzą naszą świadomość, że Pan żyje i jest z Nami. Niech zmartwychwstały Pan błogosławi na każdy dzień. Radosnego Alleluja.

Niedziela 08 kwietnia:
Rezurekcja o godz. 6:00. Suma o godz. 11:00. Msza św. w Krogulnej o 9:15. Serdecznie zapraszam.


ks. KR, 07 IV 2012 r.

Wielki Tydzień i Święte Triduum Paschalne.


I. Wielki Czwartek.
Dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Dzisiaj Kościół sprawuje jedynie Mszę Krzyżma (w katedrze o godz. 9:30) i Wieczerzy Pańskiej. Zapraszam do udziału we Mszy św. Wieczerzy Pańskiej w Pokoju o godz. 18:30. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy. Adoracja do godz. 21:00.

II. Wielki Piątek.
Zgodnie ze starożytną tradycją w ten dzień Kościół nie sprawuje Eucharystii. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i jeden posiłek w ciągu dnia do syta). Rano o godz. 7:30 Ciemna Jutrznia i Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Liturgia Wielkiego Piątku w Pokoju o godz. 18:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy od godz. 08:30 do 18:30 według poniższego planu. Ofiara składana przy nawiedzeniu Bożego Grobu przeznaczona jest na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej.

III. Wielka Sobota.
Rano o godz. 7:30 Ciemna Jutrznia. Liturgia Wigilii Paschalnej należy już do Niedzieli Zmartwychwstania. Adoracja przy Bożym Grobie od godz. 08:30 do Wigiili Paschalnej wegług planu. Błogosławieństwo pokarmów: Pokój godz. 10:00 i 12:00, Krzywa Góra godz. 10:30, Krogulna godz. 11:00, Siedlice godz. 11:30.
Na godzinę 19:30 do Pokoju zapraszam na Wigilię Paschalną. Składa się ona z: Liturgii Światła, Liturgii Słowa, Liturgii Chrzcielnej i Liturgii Eucharystycznej. Procesja Rezurekcyjną w Wielką Niedzielę rano o godz. 6:00.

Plan Adoracji w Ciemnicy (piątek) i przy Bożym Grobie (sobota)

07:30 – 08:30 – Ciemna Jutrznia.
08:30 – 09:30 – ul. Opolska, ul. Winna Góra, ul. Kościelna, ul. Podleśna, ul. Brzeska, ul. Skośna;
09:30 – 10:30 – mieszkańcy Zieleńca;
10:30 – 11:30 – mieszkańcy Krogulnej, Siedlic, Krzywej Góry;
11:30 – 12:30 – ul. 1 Maja, ul. Reja;
12:30 – 13:30 – ul. Średnia, ul. Krótka, ul. Wojska Polskiego;
13:30 – 14:30 – ul. Wolności;
14:30 – 15:30 – Róże Różańcowe;
15:30 – 16:30 – ul. Namysłowska, ul. Nowy Świat, ul. Krasickiego; ul. Krzywa, ul. Kolejowa;
16:30 – 17:30 – ul. Sienkiewicza, ul. Mariacka; ul. Żeromskiego, ul. Rataja;
17:30 – 18:30 – liturgiczna służba ołtarza, dzieci i młodzież;
18:30 – Piątek – Liturgia na cześć Męki Pańskiej, 19:30 – Sobota – Wigilia Paschalna.


ks. KR, 31 III 2012 r.

Rekolekcje parafialne


Nie
zamykajmy
serc
Zbawienia nadszedł czas
Gdy Chrystus puka w drzwi
Może
ostatni
raz.
Rekolekcje parafialne
29 marca - 01 kwietnia 2012r.
Rekolekcje wygłosi ojciec Eliasz Opala,
z klasztoru oo. franciszkanów z Wambierzyc.


CZWARTEK - 29 marca
godz. 17:30 – Msza św. w Krogulnej – rozpoczęcie rekolekcji – nauka ogólna;
godz. 18:30 – Msza św. w Pokoju – rozpoczęcie rekolekcji – nauka ogólna;

PIĄTEK – 30 marca
godz. 8:00 – odwiedziny chorych;
godz. 10:00 – spotkanie dla uczniów Szkoły Podstawowej;
godz. 17:30 – Droga Krzyżowa i Msza św. w Krogulnej z nauka ogólną;
godz. 18:30 – Droga Krzyżowa i Msza św. z nauką ogólną;

SOBOTA – 31 marca
godz. 10:00 – Msza św. w intencji osób chorych i seniorów naszej parafii (z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych);
godz. 17:00 – spotkanie i nauka dla młodzieży;
godz. 18:00 – okazja do spowiedzi św.;
godz. 18:30 – Msza św. z kazaniem ogólnym;

NIEDZIELA PALMOWA – 01 kwietnia
godz. 7:30 – Msza św. w Pokoju z kazaniem ogólnym;
godz. 9:15 – Msza św. w Krogulnej z kazaniem ogólnym;
godz. 11:00 – Msza św. Pokoju z kazaniem ogólnym;
godz.15:00 - Gorzkie Żale;
godz. 15:30 - spowiedź przedświąteczna;


ks. KR, 22 III 2012 r.

Pielgrzymka wielkopostna


Serdecznie pragnę zaprosić na parafialną wielkopostną pielgrzymkę do trzech sanktuariów:


Gostyń to miasto leżące 70 km na południe od Poznania. W XVI wielu na pobliskim wzgórzu, zwanym dzisiaj Świętą Górą, wybudowano kościół. Jego największym skarbem jest obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem i kwiatem róży w dłoni. W roku 1928 obraz został koronowany. Opiekunami sanktuarium są ojcowie filipini.

Osieczna leży koło Leszna. Nad miastem góruje zabytkowy kościół z klasztorem franciszkanów. W jego wnętrzu w bocznym ołtarzu znajduje się Obraz Matki Bożej Bolesnej. Przedstawia on Maryję, która czuwa nad śpiącym Jezusem. O wielkim zaufaniu do Pani Osieckiej mówią niezliczone intencje ofiarodawców, a o Jej łaskawości mówią wota, oraz złocone korony z XVIII wieku.


Przez całe wieki Górka Duchowna należała do benedyktynów. Od roku 1410 w tamtejszym kościele znajduje się łaskami słynący obraz Matki Bożej Pocieszenia. Wizerunek przedstawia Matkę Bożą z Dzieciątkiem na prawej ręce. Lewą Maryja tuli swego Syna do siebie.

Pielgrzymka odbędzie się 17 marca (sobota) 2012r.
Wyjazd o godz. 6:30, powrót ok. godz. 19:00. Koszt 40 zł.
Zapisy w zakrystii po Mszach św., oraz w kancelarii.


Zdjęcia z pielgrzymki w galerii.


ks. KR, 26 II 2012 r.

Wielki Post 2012


Czas Wielkiego Postu, pomaga nam przygotować się do przeżywania radosnej tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego. Stawia nam przed oczyma trudną i bolesną drogę, którą szedł Chrystus, by przynieść światu zbawienie.

"Przed podjęciem swej działalności Jezus spędził czterdzieści dni na pustyni. Dla nas również rozpoczyna się intensywny czas refleksji i modlitwy, który pozwoli nam przejść drogę wiodącą na Kalwarię, a potem doświadczyć radości zmartwychwstania". (bł. Jan Paweł II).

Postarajmy się nie zmarnować go. Pośród tysiąca spraw, problemów, rozmów, wiadomości spróbujmy odnaleźć chwilę spokoju i wejść na swoją wielkopostną pustynię.

Msze św. w Środę Popielcową godz. 7:30 i 17:30.
W Krogulnej Msza św. o godz. 16:00.
W czasie każdej Mszy obrzęd posypania głów popiołem.
Wiernych obowiązuje post ścisły tzn. jakościowy i ilościowy.

W Środę Popielcową rozpoczyna się czas przystępowania do sakramentu pokuty i Komunii św. wielkanocnej.
Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego P. przypadają Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
Przykazanie kościelne zobowiązuje do powstrzymania się od udziału w zabawach w Wielkim Poście.


Zachęcam do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej (piątek godz. 16:45) i Gorzkich Żali (niedziela godz. 15:00).


ks. KR, 19 II 2012 r.

Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu


Kiedy ogarnie nas zniechęcenie i zwątpienie, pamiętajmy o mądrości zawartej w słowach Jana Pawła II: "Czas ofiarowany Chrystusowi nigdy nie jest czasem straconym, ale raczej czasem, który zyskujemy, aby nadać głęboko ludzki charakter naszym relacjom z innymi i naszemu życiu".

Plan całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu
w dniu 07 lutego (wtorek)


7:00 – Msza św. na rozpoczęcie Adoracji Najświętszego Sakramentu;
7:30 – 8:30 – ul. Opolska, ul. Winna Góra, ul. Kościelna, ul. Podleśna, ul. Brzeska, ul. Skośna;
8:30 – 9:30 – ul. Namysłowska, ul. Nowy Świat, ul. Krasickiego; ul. Krzywa, ul. Kolejowa;
9:30 – 10:30 – ul. Sienkiewicza, ul. Mariacka; ul. Żeromskiego, ul. Rataja;
10:30 – 11:30 – ul. 1 Maja, ul. Reja;
11:30 – 12:30 – ul. Średnia, ul. Krótka, ul. Wojska Polskiego;
12:30 – 13:30 – ul. Wolności;
13:30 – 14:30 – Róże Różańcowe;
14:30 – 15:30 – mieszkańcy Zieleńca;
15:30 – 16:30 – mieszkańcy Krogulnej, Siedlic, Krzywej Góry;
16:30 – 17:30 – liturgiczna służba ołtarza, dzieci i młodzież; (okazja do spowiedzi św.)
17:30 – Msza św. na zakończenie Adoracji;


ks. KR, 06 II 2012 r.

Zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan


Dzisiejszy świętem Nawrócenia św. Pawła kończyny Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Przebiegał on pod hasłem zaczerpniętym z pierwszego listu św. Pawła do Koryntian: "Przemienieni przez zwycięstwo Jezusa Chrystusa" (por. 15,51-58). Materiały duszpasterskie do modlitw ekumenicznych przygotowali tym razem, po raz pierwszy w historii, chrześcijanie z Polski.

W naszym kościele w niedziele 22 stycznia o godz. 15:00 odbyło się nabożeństwo ekumeniczne. Słowo Boże wygłosił duszpasterz z parafii Ewangelicko-Augsburskiej z Pokoju ks. Eneasz Kowalski. Po nabożeństwie odbyło się braterskie spotkanie przy stole przedstawicieli naszych wspólnot.

Bardzo serdecznie dziękuję za liczny udział w nabożeństwie, parafianom z kościoła ewangelickiego jak i katolickiego. Dziękujemy również chórowi
Laudate Dominum z Opola, pod kierunkiem pani Ludmiły Wocial-Zawadzkiej, za piękny koncert kolęd.


Zdjęcia z nabożeństwa w galerii


ks. KR , 25 I 2012 r.

Nabożeństwo ekumeniczne


Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
18-25 stycznia 2012 r.
Hasło tegorocznego tygodnia:
Przemienieni przez zwycięstwo Jezusa Chrystusa (por. 1 Kor 15, 51-58


Ekumenizm to działalność na rzecz pojednania chrześcijan.
Ekumenizm to dialog różnych wyznań oraz próba wzajemnego zrozumienia.
Ekumenizm to postawa pełna tolerancji i szacunku wobec bliźnich i ich tradycji religijnych.

W przyszłą niedzielę 22 stycznia o godz. 15:00 w naszym kościele,
w ramach tygodnia modlitw o jedność chrześcijan,
odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne.
Słowo Bożego wygłosi duszpasterz parafii ewangelickiej ks. Eneasz Kowalski.

Nabożeństwo będzie połączone z koncertem kolęd w wykonaniu
chóru Laudate Dominum z Opola, pod kierunkiem pani Ludmiły Wocial-Zawadzkiej.

Zapraszam serdecznie na nabożeństwo i koncert !!!


ka. KR, 15 I 2012 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36