Festiwal Weberowski


XVIII FESTIWAL MUZYKI ZABYTKOWYCH PARKÓW I OGRODÓW IM. C.M. VON WEBERA W POKOJU - ŚWIĘTO MUZYKI KLASYCZNEJ - 17-19 WRZEŚNIA 2021 R.ks. KR, 14 IX 2021 r.

Beatyfikacja


Uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej odbędzie się
12 września 2021 r. o godz. 12.00 w Warszawie.


Wspólna beatyfikacja uzasadniona jest faktem, iż przez lata obu przyszłych błogosławionych łączyła duchowa więź, odkąd ich drogi splotły się w latach 20. XX wieku, a żywotna współpraca i wzajemna inspiracja trwały aż do śmierci matki Czackiej.

Uroczystości będzie przewodniczył kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. W uroczystości będą uczestniczyły reprezentacje zakonów oraz reprezentanci wiernych świeckich z poszczególnych diecezji.
Beatyfikacja będzie transmitowana przez telewizję publiczną.

W naszej parafii wydarzeniem nawiązującym do beatyfikacji będzie spektakl TEATRU „A” z GLIWIC - „ŻYCIE JEST WIĘKSZE OD LEGEND”- o kard. Stefanie Wyszyńskim.

Spektakl osnuty przede wszystkim na Zapiskach Więziennych Prymasa i dokumentach historycznych – ukazuje losy wybitnego człowieka oraz stawia pytania o korzenie i tożsamość polskiego społeczeństwa.

Spektakl odbędzie się 02 października (sobota)
w godzinach wieczornych na parkingu przy "Oazie".ks. KR, 04 IX 2021 r.

Odpusty 2021r.


"Znajdowałem lud zbuntowany przeciwko Ewangelii za każdym razem, kiedy obok krzyża Zbawiciela nie pokazywałem Jego Matki." Św. Franciszek Ksawery.

„Jezus nie tłumaczył krzyża, lecz go dźwigał.”(Georg Moser)

Odpust jest wydarzeniem parafialnym związanym ze świętem patronalnym kościoła. Można w tym dniu uzyskać duchowy dar jakim jest odpust zupełny, czyli darowanie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy.
Karę można odpokutować w doczesności np. przez uczynki pokutne, uczynki miłosierdzia, inne dobre uczynki czy modlitwy.
Kościół dając możliwość uzyskania w uroczystość odpustową odpust zupełny, wyznacza warunki jakie trzeba spełnić.
Zwyczajne warunki to stan łaski uświęcającej, Komunia święta, wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz odmówienie modlitw: Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.

Tegoroczne odpusty przeżyjemy:

- 15 sierpnia w Siedlicach, godz. 12:00; słowo Boże wygłosi o. Jan Kobzan, misjonarz z Kamerunu.

- 29 sierpnia w Krogulnej godz. 11:00.

- 12 września w Pokoju, godz. 11:00; słowo Boże wygłosi ks. dr Jerzy Dzierżanowski.


ks. KR, 10 VIII 2021 r.

Wakacje 2021r.


Rozpoczęliśmy okres wakacji... czas upragnionego odpoczynku dla dzieci i młodzieży, a także dla dorosłych.

Pomimo wszystkich środków bezpieczeństwa związanych z zagrożeniem Covid-19, niech to będzie spokojny czas odpoczynku, korzystania z piękna natury i umacniania więzi z ludźmi i z Bogiem.

Módlmy się do Pana w chwilach dobrych i złych i chwalmy go za każdą łaskę, jaką otrzymujemy od Boga. Jego błogosławieństwo niech nam zawsze towarzyszy!

Modlitwa wakacyjna:

Naucz mnie Panie dobrze wypoczywać i spędzać wolny czas. Proszę Cię, abym umiał dostrzegać piękno przyrody, wspaniałość zwierząt, abym na nowo nauczył się zachwycać otaczającym mnie światem, tak jak kiedyś, gdy byłem małym dzieckiem.

Panie, błogosław wszystkim, którzy wyjeżdżają na wakacje, aby spędzili dobre ten czas. Dziękuję, że nie zapominasz o tych wszystkich, którzy nie mogą wyjechać z braku środków lub z powodu choroby. Panie, zmiłuj się nad nami i spraw, aby ludzie byli dla siebie dobrzy. Dzięki Ci, Panie. Amen.


ks. KR, 06 VII 2021 r.

Nabożeństwo Fatimskie


Na pamiątkę objawień Matki Bożej w Fatimie odprawiane są każdego 13 dnia miesiąca „nabożeństwa fatimskie”.

Odbywają się one od maja do października, podobnie jak spotkania, które Maryja wyznaczyła trójce portugalskich dzieci.

Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie w naszej parafii,
które rozpoczniemy w niedzielę o godz. 15:00.

Odmówimy różaniec i pójdziemy w procesji wraz z zapalonymi świecami dookoła kościoła.

Każdej środy serdecznie zapraszamy na nabożeństwa ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.


ks. KR, 12 VI 2021 r.

Boże Ciało 2021r.
W czwartek trzeciego czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Po Mszy św. o godz. 9:15 procesja do czterech ołtarzy: I – krzyż (ul. Wolności), II – OSP (ul. Wojska Polskiego), III – szpital (ul. Namysłowska) i IV – grota. Po procesji dodatkowa Msza św. około godz. 11:15.

Na Eucharystię o 9:15 i procesję zapraszam w strojach liturgicznych dzieci pierwszokomunijne. Róże Różańcowe proszę o uczestnictwo ze świecami. Proszę o przyozdobienie domów na trasie procesji. Dzieci zachęcam do sypania kwiatów. Strażaków proszę o zabezpieczanie trasy przemarszu procesji.

Wieczorem w Boże Ciało zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 19:30


ks. KR, 02 VI 2021 r.

Matka Nieustającej Pomocy


Nabożeństwo Nieustannej Nowenny do MB Nieustającej Pomocy

Nowenny są bardzo popularną formą kultu Najświętszej Maryi Panny. Najbardziej znaną, praktykowaną na całym świecie jest nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jest ona publicznym nabożeństwem polegającym na wspólnej modlitwie przed ikoną MBNP w obranym dniu tygodnia, którego celem jest uwielbienie i dziękczynienie składane Bogu, za otrzymane łaski oraz przedkładanie próśb w modlitwie ufnej i wytrwałej za wzorem i przyczyną Maryi. Nieustanna Nowenna – sprawowana w kościołach i kaplicach, domach i szpitalach, transmitowana przez media – umacnia dziś wiarę i modlitwę milionów wierzących.

Nabożeństwa w naszej parafii w maju
w każdą środę - o godz. 18:00.
Prośby i podziękowania można składać do skrzynki umieszczonej w kaplicy relikwii św. Jana Pawła II.


ks. KR, 05 V 2021 r.

Niedziela Bożego Miłosierdzia
Pragnienie ustanowenia Święta Miłosierdzia wyraził Pan Jezus po raz pierwszy w czasie objawienia danego św. Faustynie w Płocku w 1931 r. „Święto to wyszło z wnętrzności miłosierdzia mojego i jest zatwierdzone w głębokościach zmiłowań moich. Wszelka dusza wierząca i ufająca miłosierdziu mojemu - dostąpi go”.

W następnych latach Pan Jezus powracał do tego żądania aż 14 razy, określając miejsce tego święta w kalendarzu liturgicznym, przyczynę i cel jego ustanowienia oraz sposób przygotowania i obchodzenia. „W tym dniu kapłani będą mówić ludziom o wielkim i niezgłębionym miłosierdziu moim”.

Wybór pierwszej niedzieli po Wielkanocy, która kończy oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, wskazuje na ścisły związek między wielkanocną tajemnicą Odkupienia a Świętem Miłosierdzia. Męka, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa są bowiem szczytowym objawieniem miłości miłosiernej Boga. Dzieło odkupienia owocuje i aktualizuje się w sakramentach świętych, o których mówi liturgia Święta Miłosierdzia. Chrzest, sakrament pokuty, Eucharystia są niewyczerpanymi źródłami Miłosierdzia Bożego. Dlatego liturgia tej niedzieli jest punktem kulminacyjnym uwielbienia Boga w tajemnicy Miłosierdzia.

Zapraszam w niedzielę na nabożeństwo
ku czci Miłosierdzia Bożego o godz. 14:30.


ks. KR, 08 IV 2021 r.

Wielkanoc 2021
Ważne informacje na Wielki Tydzień, Triduum Paschalne i Święta Zmartwychwstania Pana Jezusa.

Przypominamy, że do odwołania w mocy pozostaje dyspensa biskupa opolskiego od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej i świątecznej dla osób w podeszłym wieku i innych poważnie zagrożonych z uwagi na tzw. choroby towarzyszące czy stan błogosławiony, osób z objawami infekcji, przebywających w kwarantannie i samoizolacji, odczuwających wzmożoną obawę przed zakażeniem oraz tych wszystkich, którzy nie z własnej winy nie mogą uczestniczyć w liturgii (np. ze względu na ustanowione ograniczenia nie dostaną się do kościoła), a czas Komunii wielkanocnej trwa od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej włącznie.

W naszym kościele, zachowując dystans między sobą nie mniejszy niż 1,5 m, (z wyjątkiem wspólnego zamieszkania), może przebywać wg obecnych przepisów 40. osób, a w Krogulnej 10. osób. Wierni są zobowiązani do zakrywania maską ust i nosa podczas przebywania w obiektach kultu religijnego.

Bardzo ważna informacja!!!

Przed wejściem do kościoła parafialnego na stoliku będą wyłożone karteczki czerwone z numerami od 1-40. Osoby wchodzące do kościoła proszę o wrzucenie karteczki do szklanego naczynia. Brak karteczek na stoliku oznacza brak możliwości wejścia do kościoła.
Można wtedy uczestniczyć na zewnątrz kościoła (są przygotowane ławki i nagłośnienie przed kościołem oraz przy zakrystii i grocie Matki Bożej).
(Uwaga) !!! Na zewnątrz kościoła nie obowiązują limity wiernych, a jedynie nakaz zasłaniania ust i nosa oraz zasada dystansowania się. Prognozy pogody na najbliższe dni są optymistyczne więc skorzystajmy z tej możliwości uczestnictwa w liturgii w czasie pandemii.
6. osób (karteczki żółte) może uczestniczyć w liturgii na chórze.

W Krogulnej Msze św. w Niedzielę Palmową (godz. 9:15), w Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocy (godz. 9:00) odprawimy przed kościołem.

Okazja do spowiedzi św. w poniedziałek, wtorek, środę o godz. 17:00 oraz w Wielki Piątek od godz. 20:00 do godz. 23:00. Zachęcam do skorzystania.

Na mocy dekretu o przebiegu Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy w diecezji opolskiej, w trosce o właściwe przeżycie uroczystości wielkanocnych, w nawiązaniu do przepisów obowiązującego prawa kościelnego i świeckiego obrzędy Triduum Paschalnego będą w naszej parafii odbywały się podwójnie, tak aby jak największa liczba wiernych mogła w nich uczestniczyć.

Msze św. Wieczerzy Pańskiej w czwartek o godz. 18:00 i 19:00. Po drugiej Mszy św. procesja do ciemnicy i adoracja do godz. 21:00.

Liturgia Męki Pańskiej w piątek o 18:00 i 19:00. Po obrzędach o godz. 19:00 Najświętszy Sakrament przeniesiemy do Bożego Grobu.
Adoracja do godz. 23:00 (w tym czasie okazja do spowiedzi św.)

Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę zorganizujemy na zewnątrz - przed kościołem w Krogulnej i Pokoju oraz przed kaplicami w Siedlicach i Krzywej Górze. Poświęcenie pokarmów w Pokoju o godz. 11:00, 12:00, 13:00, w Krzywej Górze o godz. 11:30, w Siedlicach o godz. 12:30 i w Krogulnej 12:45.

Wigilia Paschalna w sobotę o godz. 18:00 i 20:00.

W święta zwiększamy liczbę Mszy św. tak by jak największa liczba wiernych mogła uczestniczyć w Eucharystii.
Msze św. w Niedzielę i w Poniedziałek Wielkanocny będą sprawowane w Pokoju: o godz. 7:30, 10:15, 11:15 i 15:00 oraz w Krogulnej o godz. 9:00 (przed kościołem).

Przypominam również o transmisji na żywo z kościoła. Wejście przez stronę: zobacz transmisję LIVE (po lewej stronie).

Pozostałe informacje i ogłoszenia parafialne do samodzielnego wydruku w zakładce: Aktualności - Intencje.


ks. KR, 26 III 2021 r.

Rekolekcje wielkopostne


Rekolekcje w całości poświęcone zostaną tematyce rodzinnej w bardzo różnych aspektach. Głównym przesłaniem jest ukazanie największej wartości jaką jest budowanie życia osobistego i rodzinnego na najtrwalszym i najpewniejszym fundamencie codziennej więzi z Panem Bogiem.

Rekolekcje wygłosi ks. dr Jerzy Dzierżanowski,
diecezjalny duszpasterz rodzin.

Plan rekolekcji:

Rozpoczęcie nauką ogólną w sobotę (20 03) o godz. 18:00.

W niedzielę (21 03) nauka na każdej Mszy św.:
godz. 7:30, 9:15 - Krogulna, 11:00 oraz 15:15.

W poniedziałek, wtorek i środę (22 03 - 24 03) Msze św.
z nauką ogólną o godz. 8:00 i 18:00.

Kolekta na zakończenie rekolekcji przeznaczona
będzie na rozbudowę Domu Matki i Dziecka w Opolu.

Serdecznie zapraszamy do udziału.


ks. KR, 19 III 2021 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36