Niedziela XVI Zwykła

23 VII 2024 r.

1. Przeżywamy dziś XVI Niedzielę Zwykłą.

2. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na prace remontowe.

3. W poniedziałek i środę Msze św. rano o godz. 7:00.

4. We wtorek Msza św. w szpitalu o godz. 16:30.

5. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do MBNP. Intencje składamy do skrzynki.

6. Spowiedź przed każdą Mszą. Kancelaria czynna od poniedziałku do piątku po Mszy.

7. W piątek przeżywamy uroczystość św. Anny, głównej patronki diecezji. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów i możliwość złożenia ofiary na pomoc misjonarzom.

9. Bóg zapłać za sprzątanie świątyń. W sobotę proszę rodziny z ulic Podleśna i Brzeska: Pankiewicz, Łakomy, Serafin i Śliwa, a do Krogulnej panie: Posyniak Justynę i Gregorowicz Grażynę.

10. Ojcowie Franciszkanie z Góry Świętej Anny w dniach 25-28 lipca br. zapraszają do udziału w dorocznym odpuście ku czci św. Anny.

11. „Męski Różaniec” w Opolu odbędzie się w sobotę 3 sierpnia br. Spotkanie modlitewne rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.00 w kościele pw. MB Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu.

12. Ojcowie Franciszkanie z Prudnika-Lasu zapraszają w niedzielę 4 sierpnia br. na Odpust Porcjunkuli. Centralnym punktem uroczystości będzie suma odpustowa o godz. 11.30.

13. W niedzielę 4 sierpnia 2024 r. na Górze Świętej Anny odbędzie się 22. Międzynarodowa Pielgrzymka Motocyklistów. Rozpoczęcie o godz. 9.00 w Grocie Lurdzkiej. Jej centralnym punktem będzie Msza św. sprawowana o godz. 11.30.

14. Biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza do udziału w 48. Pieszej Pielgrzymce Opolskiej na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 11-17 sierpnia 2024 r.

15. Radio Doxa. W tym roku przypada 40. r. śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Na antenie radia można usłyszeć krótkie myśli księdza Popiełuszki. Prezentuje je aktor Adam Woronowicz, odtwórca roli ks. Jerzego Popiełuszki w filmie „Popiełuszko. Wolność jest w nas”. Cykl „Prawdy nie da się zniszczyć” emitowany jest od poniedziałku do piątku o godz. 18.20.

ks. KR