Uroczystość Wszystkich Świętych



Kościół wspomina w dzień Wszystkich Świętych nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także wszystkich wiernych zmarłych, których życie nacechowane było świętością. Kościół widzi w nich swych orędowników u Boga i przykłady do naśladowania. Wstawiennictwa Wszystkich Świętych wzywa się w szczególnie ważnych wydarzeniach z życia Kościoła. Śpiewa się wówczas Litanię do Wszystkich Świętych, która należy do najstarszych litanijnych modlitw Kościoła.

Odwiedzanie grobów jest zwyczajem znanym niemal wszystkim ludom i przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Chrześcijanie podjęli tę tradycję i nadali jej wymiar religijny.

W uroczystość Wszystkich Świętych (środa)
porządek Mszy św. niedzielny.
Nabożeństwo na cmentarzu:
w Pokoju o godz. 14:30 i w Zieleńcu o godz. 15:30.

We Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (czwartek),
Msza św. w Pokoju o godz 18:00, a w Krogulnej o 16:30.
Nabożeństwo na cmentarzu w Krzywej Górze o godz. 15:00.


ks. KR, 29 X 2017 r.

Pielgrzymka do Fatimy


Informacje dla pielgrzymów do Fatimy...


Bagaż - mały bagaż podręczny - wymiarach: 42 x 32 x 25 cm (zabierany na pokład samolotu).
Płyny można przewozić na pokładzie tylko w pojemniku o maksymalnej pojemności 100 ml,
zapakowane w przezroczystą torbę o pojemności 1 litra i wymiarach 20 x 20 cm.

Bagaż rejestrowany - duży - 23 kg, wymiary to: 149 x 119 x 171 cm.

Pilotem na pielgrzymce będzie pani Sylwia Wyleżoł.

I GRUPA
W czwartek 12.10.17 zbiórka o godz. 4:00, Msza św. i wyjazd o ok. godz. 4:30. W piątek 20.10.17 po zwiedzaniu Lizbony lot WIZZ numer: H5N42S. Przylot do Warszawy 21.10.17 o godz. 6:15. W Pokoju ok. godz. 12:00.

II GRUPA
Zbiórka w środę 18.10.17: o godz. 11:30 Murów (kościół) i o godz. 11:50 Pokój (kościół). Przejazd do Katowic. Wylot o godz. 17:45. Przylot do Lizbony o godz. 20:45 (lot WIZZ numer: IGV3WR). Powrót 27.10.17. W Pokoju ok. godz. 8:00.


ks. KR, 08 X 2017 r.

Różaniec Święty


RÓŻANIEC DO GRANIC

Modlitwa różańcowa dookoła Polski



Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia.

Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnienień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń.

Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017, w Święto Matki Bożej Różańcowej, w I Sobotę Miesiąca, w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie, w 100. rocznicę Objawień Fatimskich.

Zapraszam serdecznie do naszego kościoła od godz. 14:00 do 16:00.


ks. KR, 29 IX 2017 r.

Odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego




Odpust parafialny jest doroczną uroczystością rodziny parafialnej związaną ze świętem patronalnym parafii lub kościoła.

Nasz kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego swoje święto obchodzi 14 września, a odpust przenosimy na niedzielę poprzedzającą.

Centralnym wydarzeniem tego dnia jest suma odpustowa, której przewodniczy specjalnie zaproszony kapłan, który również głosi Boże Słowo.

Chciejmy głęboko duchowo i owocnie przeżyć ten czas łaski, dany nam przez Boga.

Suma odpustowa w niedzielę 10 września o godz. 11:00.
Gościć będziemy o. Franciszka Bieńka, kamilianina z Białej.


ks. KR, 06 IX 2017 r.

Odpust ku czci Matki Bożej Częstochowskiej



Tegoroczny odpust w Krogulnej przypada w roku Jubileuszowym 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W roku 1717, na uroczystość koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej koronami papieża Klemensa XI przybyło ok. 200 tysięcy pielgrzymów, co na owe czasy było rzeczą niespotykaną. Uroczystość stała się ogólnonarodową manifestacją wiary. Na Jasnej Górze zgromadzili się przedstawiciele wszystkich warstw społecznych - począwszy od dostojników państwowych, a skończywszy na ubogich.

Dziś pragniemy ukoronować Maryję już nie złotymi koronami, ale naszym ewangelicznym życiem.

Św. Ireneusz powiedział kiedyś: Chwałą Boga jest żyjący człowiek.

Aby tak się stało, potrzeba nam nawrócenia. Dlatego też chciejmy dzś złożyć Maryi nasze duchowe dary – to one najbardziej ukazują, czy Maryja króluje w naszym życiu.

Bądźmy Żywą Koroną Maryi.

Suma odpustowa o godz. 11:00.


ks. KR, 25 VIII 2017 r.

Nabożeństwo Fatimskie


Nabożeństwo Fatimskie, zwane także "Różańcem Pokutnym", nawiązuje do objawień Matki Bożej w Fatimie. Ma charakter ekspiacyjny i obejmuje wspólne odmawianie Różańca.
Nabożeństwo jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Wyzwala gorącą modlitwę, rodzi radość ze spotkania z Maryją, która prowadzi lud do Swojego Syna.
Wieczorna procesja ze świecami i figurą Matki Bożej przypomina Fatimę i to, co się tam działo w czasie objawień Łucji oraz Hiacyncie i Franciszkowi - dziś już świętym.
Nabożeństwo Fatimskie uczy nas codziennego trwania w zjednoczeniu z Chrystusem, poprzez stanie przy Sercu Maryi. Ona ogarnia nas swoim Niepokalanym Sercem i uczy żyć tym, czego pragnie od nas Bóg.

Kolejne nabożeństwo w naszej parafii 13 sierpnia (niedziela) o godz. 19:00. Serdecznie do udziału zapraszam.



ks. KR, 11 VIII 2017 r.

Pielgrzymka do Zakopanego


Trasa pielgrzymki:

Ludźmierz - Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala;
Zakopane - Olcza - Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik;
Zakopane - Krzeptówki - Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej;
Bachledówka - Czerwienne - Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej;
Zakopane - zwiedzanie centrum;
Jaszczurówka - Kaplica Najświętszego Serca Pana Jezusa;
Wiktorówki - Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej, Królowej Tatr;

Pielgrzymka w dniach 24-25 czerwca (sobota-niedziela)
wyjazd o godz. 5:30 - powrót około godz. 22:00,
koszt pielgrzymki 210 zł
(w cenie: przejazd autokarem, obiadokolacja, nocleg, śniadanie,
przewodnik w Zakopanem, bilet do muzeum, obiad).
Zapisy w zakrystii i kancelarii.


ks. KR. , 30 V 2017 r.

Uroczystość I Komunii Świętej - 14 maja 2017r.


Pierwsza Komunia św. jest to, autentyczne spotkanie z Jezusem eucharystycznym. Ma ono zgodnie z pragnieniem Jezusa trwać i rozwijać się (J 5, 1-11). Od tego zależy cały duchowy rozwój dziecka.

W dalszym wewnętrznym kształtowaniu relacji z Jezusem mają dziecku pomóc pierwszopiątkowe spowiedzi i komunie. Jeżeli poświęcamy czas, rozmawiamy z dzieckiem, modlimy się z nim i za nie, okazujemy cierpliwość, możemy ufać, że włożony trud będzie procentować.

Św. Faustyna w „Dzienniczku” zapisała: „Trudno by mi było przeżyć dzień, gdybym nie była u Komunii św. Bez Ciebie Jezu nie umiem żyć. Wszystko, co we mnie dobrego jest sprawiła to Komunia św.”



W tym roku w naszej parafii do I Komunii św. przystąpią 33 osoby:

Andruszków Julia, Dębski Bartosz, Dudik Piotr, Duraj Paweł, Głaz Karol, Golik Julian, Grabska Zuzanna, Gregorowicz Alicja, Gregorowicz Katarzyna, Guszkiewicz Kinga, Hadamik Wiktoria, Hejna Jakub, Jasińska Daniela, Jasiński Dominik, Kołodziej Kalina, Krzemiński Dominik, Łakomy Agata, Matuszek Wanesa, Mazurek Kamil, Olszewski Stanisław, Pawełek Wiktoria, Podgórski Jan, Przytuła Bartosz, Ruszczak Paulina, Szewczyk Borys, Tasiemska Zofia, Trojak Weronika, Węgrzynowski Adam, Winiarski Marcel, Zacharów Dawid, Zbroszczyk Błażej, Zdzuj Gracjan, Zdzuj Oliwier.


ks. KR, 12 V 2017 r.

Nabożeństwa Majowe




Maj jest też miesiącem poświęconym Tej, która jest najpiękniejszym dziełem Stwórcy, Czystym Kwiatem - Maryi.

Oczywiście piękno Maryi nie ma swego źródła w Niej samej, ale pochodzi od Boga. Jednak Jej zasługą jest to, że piękno Boże w pełni przyjmuje i pozwala mu w sobie działać, nie przywłaszczając go sobie.

W maju dziękujemy Bogu za Maryję i chwalimy Ją tradycyjnymi pieśniami, ale przede wszystkim podczas nabożeństw majowych. Ten dawny sposób modlitwy zmienia nie tylko nasze serca, ale także nasz krajobraz: w maju przydrożne kapliczki, figury Matki Bożej rozsiane w tysiącach miejsc przystrajane są kwiatami, wieńcami; przy nich gromadzą się wierni, by modlić się, śpiewać.

Nabożeństwa majowe w naszej parafii każdego dnia o godz. 18:00, w środy o 17:00 i w niedziele o godz. 15:00.


ks. KR, 28 IV 2017 r.

Wielki Tydzień


Ostatnie dni Wielkiego Postu od Niedzieli Palmowej do wieczora Wielkiego Czwartku, a następnie Triduum Paschalne to Wielki Tydzień. Najstarsze świadectwa o liturgii Wielkiego Tygodnia pochodzą z IV w. z Palestyny. Rozpoczynała ją uroczysta procesja z palmami, z Betanii do Jerozolimy na pamiątkę wjazdu Chrystusa do świętego miasta, aby dokonać odkupienia ludzi.
Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym obchodzi się pamiątkę Męki śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Każdy chrześcijanin powinien dołożyć wszelkich starań, aby obrzędy Wielkiego Tygodnia zrozumieć, brać w nich czynny udział, a przede wszystkim umartwieniami i świętością życia dawać dowód żywej wiary.

W Niedzielę Palmową, Kościół obchodzi pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, dla dokonania paschalnej tajemnicy Męki i Zmartwychwstania. W tym dniu święci się palmy i organizuje procesję.

Plan Adoracji w Ciemnicy i Bożym Grobie...

07:30 – 08:30 – Ciemna Jutrznia;
08:30 – 09:30 – ul. Opolska, ul. Winna Góra, ul. Kościelna, ul. Podleśna, ul. Brzeska i Skośna;
09:30 – 10:30 – ul. 1 Maja, ul. Reja;
10:30 – 11:30 – ul. Średnia, ul. Krótka, ul. Wojska Polskiego;
11:30 – 12:30 – ul. Wolności;
12:30 – 13:30 – ul. Namysłowska, ul. Nowy Świat, ul. Krasickiego; ul. Krzywa i Kolejowa;
13:30 – 14:30 – ul. Sienkiewicza, ul. Mariacka; ul. Żeromskiego i Rataja;
14:30 – 15:30 – Róże Różańcowe;
15:30 – 16:30 – mieszkańcy Zieleńca;
16:30 – 17:30 – mieszkańcy Krogulnej, Siedlic, Krzywej Góry;
17:30 – 18:00 – liturgiczna służba ołtarza, dzieci i młodzież;
sobota od 18:00 – adoracja indywidualna;

Wielki Czwartek to dzień upamiętniający Ostatnią Wieczerzę i ustanowienie sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. W ten dzień odbywają się Msze: poranna - Krzyżma Świętego, i wieczorna Msza Wieczerzy Pańskiej. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00.
Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do 21:00.

Wielki Piątek to dzień, żałoby i skupienia, upamiętniający śmierć Jezusa na krzyżu. W ten dzień nie odprawia się Najświętszej Eucharystii, a wiernych obowiązuje ścisły post. Ciemna Jutrznia i Droga Krzyżowa o godz. 7:30. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00.

Wielka Sobota jest dniem żałoby i adoracji Najświętszego Sakramentu. W godzinach rannych święci się pokarmy na wielkanocny stół.
Po zachodzie słońca sprawuje się Liturgię Wigilii Paschalnej.
Ciemna Jutrznia o godz. 7:30. Wigilia Paschalna o godz. 21:00 i procesja.
Przynosimy świece!!!

W niedzielę Zmartwychwstania Msze św.: w Krogulnej o 9:15 i w Pokoju o godz. 11:00.


ks. KR. , 11 IV 2017 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37