Październik - miesiąc różańca

Różaniec to modlitwa, którą bardzo ukochałem. Przedziwna modlitwa! Przedziwna w swej prostocie i głębi zarazem. Oto bowiem na kanwie słów pozdrowienia anielskiego przesuwają się przed oczyma naszej duszy główne momenty z życia Jezusa Chrystusa.
Równocześnie zaś w te same dziesiątki różańca serce nasze może wprowadzić wszystkie sprawy, które składają się na życie człowieka, rodziny, narodu, Kościoła, ludzkości. Sprawy osobiste, sprawy naszych bliźnich, zwłaszcza tych, którzy są nam najbliżsi, tych, o których najbardziej się troszczymy. W ten sposób ta prosta modlitwa różańcowa pulsuje niejako życiem ludzkim.

Różaniec w naszej parafii:
poniedziałek godz. 18:00, wtorek godz. 17:00, środa - sobota godz. 18:00 oraz w niedziele o godz. 15:00.

ks. KR, 30 IX 2020 r.

Odpust parafialny

ZAPROSZENIE NA ODPUST PARAFIALNY

Odpust parafialny jest jednym z najważniejszych wydarzeń w każdej parafii, świętem wspólnoty.

W tym roku szczególną okazją do świętowania i dziękczynienia jest fakt odnowienia wnętrza naszego kościoła.

Serdecznie zapraszamy na uroczystość odpustową ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego, która odbędzie się w niedzielę 13 września.

Suma odpustowa będzie sprawowana o godz.11.00. Gościć będziemy Orkiestrę Dętą z Łowkowic.

Słowo Boże wygłosi kanclerz Kurii Diecezjalnej w Opolu, ks. Wojciech Lippa
.

ks. KR, 02 IX 2020 r.

Malowanie kościoła - lipiec

Trzeci film z prac wykonanych w naszym kościele.

ks. KR, 25 VII 2020 r.

Św. Krzysztof

W dniach 19-26 lipca 2020 obchodzimy 21. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.

W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel.

W naszej parafii poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców w przyszłą niedzielę po każdej Eucharystii.

ks. KR, 19 VII 2020 r.

Malowanie kościoła - czerwiec.

Kolejny film z prac wykonanych w naszym kościele w miesiącu czerwcu.

ks. KR, 04 VII 2020 r.

Malowanie kościoła - maj.

Film z prac wykonanych w maju w naszej świątyni.

ks. KR, 05 VI 2020 r.

100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II

Dnia 18 maja będziemy przeżywali setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Tego dnia Papież Franciszek będzie modlił się u grobu św. Jana Pawła II.

Zachęcamy do duchowej łączności z Następcą Świętego Piotra w tę rocznicę, która jest tak ważna dla Polaków i całego Kościoła.

Zapraszamy do zaangażowania się w obchody stulecia urodzin Papieża-Polaka poprzez przypominanie jego nauczania, świadectwa życia, twórczości oraz przez wsparcie dzieł charytatywnych.

W naszej parafii dziękczynne nabożeństwo za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II i Msza św. w poniedziałek o godz. 18:00.

ks. KR, 15 V 2020 r.

Remont organów

Parafia Rzymskokatolicka Podwyższenia Krzyża Świętego w Pokoju w dniu 27 kwietnia 2020 roku zawarła z Zarządem Województwa Opolskiego umowę o przyznaniu pomocy na realizację operacji pn.: „Remont organów zabytkowego kościoła parafialnego w Pokoju”.

Istotą operacji jest remont zabytkowych organów firmy Rieger, Opus 2239 znajdujących się w naszym kościele. Przeprowadzenie remontu jest koniecznością wnikającą z racji „starzenia” się instrumentu, jak i z postępującego zużycia i zniszczenia, zarówno przez upływający czas, jak i uszkodzenia drewnianych struktur poprzez szkodliwą ingerencję owadów.

Remont zapobiegnie dalszej degradacji i uszkodzeniom oraz
przyczyni się do zachowania zabytku.

Wartość uzyskanego dofinansowania to 100 000 zł.

ks. KR, 01 V 2020 r.

Niedziela III Wielkanocna

III Niedzielę Wielkanocą i Niedziela Biblijna.
Msze św. o godz. 7:30 i 11:00
oraz dodatkowa Msza św. o godz. 15:00.
W Krogulnej Msza św. o godz. 9:15.

Według nowych wytycznych w kościele w Pokoju może przebywać jednocześnie 52. osoby (powierzchnia użytkowa kościoła wg książki obiektu budowlanego 782 m2), a w Krogulnej 12. osób (powierzchnia 180 m2).

Zasady te nie obowiązują w przylegających do kościołów placach i parkach. Tutaj działa zasada dystansowania się (2m).

Przed kościołem przygotowane są ławki i odpowiednie nagłośnienie. Serdecznie zapraszam do udziału.

Komunia święta będzie udzielana najpierw wiernym znajdującym się w kościele, a następnie tym, którzy stoją na placu
(osoby z zewnątrz nie wchodzą do środka).

ks. KR, 25 IV 2020 r.

Transmisja Mszy św. online

W dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia Bożego nadamy online transmisję Eucharystii o godzinie 11:00. Na zakończenie Mszy św. odmówimy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Akt zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu.

Serdecznie zapraszamy do oglądania i duchowego uczestnictwa za pośrednictwem kanału YouTube.

Kliknij TUTAJ

Nowa gazetka parafialna PAX VOBIS (POKÓJ WAM)
do samodzielnego wydruku w zakładce: aktualności/intencje.
Ogłoszenia parafialne w zakładce: aktualności/ogłoszenia.

ks. KR, 18 IV 2020 r.