Spotkania kolędowe


W tym roku duszpasterskie odwiedziny kolędowe w zwyczajowej formie nie są możliwe. Zamiast odwiedzin w domach, zapraszam Was bardzo serdecznie do kościoła, na Mszę św., która będzie sprawowana w Waszej intencji. By zachować reżim sanitarny z każdego domu-rodziny zapraszam po 1-2 osoby.

Mszę św. przeżyjemy uroczycie z kazaniem podsumowującym duszpastersko i ekonomicznie życie naszej parafii. Ponadto, podczas Eucharystii poświęcimy wodę (którą należy przynieść we własnym naczyniu), odmówimy modlitwę błogosławieństwa nad zebranymi i pozostałymi w domach mieszkańcami, zwłaszcza chorymi. Będą także przygotowane do zabrania modlitwy do odmówienia w domu. Zachęcam by po powrocie do swoich mieszkań wraz z innymi domownikami odprawić „liturgię rodzinną”, odmawiając modlitwę oraz kropiąc mieszkanie wodą święconą.

Tradycyjnie również w czasie spotkania kolędowego, będzie można materialne wesprzeć naszą wspólnotę parafialną. Uczynimy to zachowując stary śląski zwyczaj obchodzenia ołtarza głównego na tzw. ofiarowanie.

Plan spotkań:

Poniedziałek 28 grudnia
-17:15 - ul. Kościelna, Brzeska, Podleśna;
-18:30 - ul. Namysłowska, Skośna;
Wtorek 29 grudnia
-17:15 - ul. 1 Maja - lewa (poczta), Reja, Mariacka;
-18:30 - ul. 1 Maja - prawa, Sienkiewicza;
Środa 30 grudnia
-17:15 - ul. Krzywa, Kolejowa, Nowy Świat, Krasickiego;
-18:30 - ul. Średnia, Krótka;
Sobota 02 stycznia
-17:15 - ul. Żeromskiego, Rataja;
-18:30 - ul. Wojska Polskiego;
Niedziela 03 stycznia
-15:00 - ul. Wolności;
Poniedziałek 04 stycznia
-17:15 - Zieleniec (prawa Orlen);
-18:30 - Zieleniec (lewa);
Wtorek 05 stycznia
-17:15 - ul. Opolska, Winna Góra, Siedlice, K. Góra;
-18:30 - Krogulna;
Środa 06 stycznia
-15:00 - pozostali, którzy nie mogli uczestniczyć w wyznaczonym terminie;


Serdecznie zapraszam!


ks. KR, 28 XII 2020 r.

Boże Narodzenie 2020


Orygenes powtarzał:
„Jakie miałoby znaczenie, że Chrystus kiedyś przyszedł na ziemię, gdyby nie przyszedł do twej duszy?”.
To samo powtórzył Angelus Silesius, czyli Anioł Ślązak w znanym dwuwierszu, który Adam Mickiewicz przetłumaczył następująco:
"Wierzysz, że się Bóg zrodził w betlejemskim żłobie, lecz biada ci, jeżeli nie zrodził się w tobie".


Życzmy sobie by czas Świąt Bożego Narodzenia był nie tylko zewnętrznym przeżyciem i poddaniem się chwilowemu nastrojowi i urokowi. Chrystus ma się narodzić w każdym z nas i stać się Zbawcą.
Wtedy możemy powiedzieć, czym tak naprawdę jest Boże Narodzenie.


W Wigilię Bożego Narodzenia (czwartek) Msza rano o godz. 7:00.

Pasterka w Zieleńcu o godz. 22:00.
Pasterka w Pokoju o godz. 24:00.

W Boże Narodzenie (piątek), w święto św. Szczepana (sobota) i w niedzielę Św. Rodziny porządek Mszy św.: godz. 7:30, 11:00, 15:00 i w Krogulnej o 9:15.

Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.


ks. KR, 20 XII 2020 r.

Remont organów


Dobiegły końca prace remontowe zabytkowych organów firmy Rieger Opus 2239, naszego parafialnego kościoła. Dzięki przeprowadzonej inwestycji instrument poddany został gruntownej renowacji.

Zakres prac obejmował m.in.: wymianę membran, konserwację i czyszczenie piszczałek, naprawę uszkodzonych części, wymianę dmuchawy oraz remont kontuaru. Zastosowano także impregnację struktur drewnianych elementów przeciwdziałającą szkodliwym działaniom robaków drzewnych.

Obecnie instrument poddany strojeniu i intonacji będzie w pełni wykazywał swoje walory i spełniał należyci swoje funkcje.

Prace renowacyjne wykonała firma Organomistrzostwo Henryka Hobera z Olesna. Wartość uzyskanego dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich to 100 000 zł.ks. KR, 29 XI 2020 r.

I Niedziela Adwentuks. KR, 29 XI 2020 r.

Adwent 2020


Każdy człowiek marzy o świecie bardziej sprawiedliwym i solidarnym, w którym godne warunki życia i pokojowe współistnienie przyczyniałyby się do kształtowania harmonijnych relacji pomiędzy ludźmi i narodami. Często bywa jednak inaczej. Przeszkody, konflikty i trudności różnej natury często pojawiają się w naszym życiu, a niekiedy niemal je wypełniają. Siły i odwaga potrzebne do zaangażowania się w to, co dobre, mogą ustąpić złu, niekiedy bowiem zdaje się, że zdobywa ono przewagę. W takich właśnie chwilach przychodzi nam z pomocą nadzieja.

Tajemnica Bożego Narodzenia, którą przeżyjemy na nowo, daje nam pewność, że Bóg jest Emmanuelem - Bogiem z nami. Dlatego nigdy nie powinniśmy czuć się osamotnieni. On jest nam bliski, stał się jednym z nas, przyjmując ciało w dziewiczym łonie Maryi. Dzieląc nasz pielgrzymi los na tej ziemi, sprawił, że możemy osiągnąć radość i pokój, których pragniemy w głębi naszego serca.

św. papież Jan Paweł II


Cuda nad cudami - Roraty 2020

Roraty 2020 z Małym Gościem Niedzielnym, przybliżą nam tajemnicę Mszy św. Podczas rorat nauczymy się jeszcze pobożniej w niej uczestniczyć.
Dowiemy się, że każda Eucharystia jest ofiarą Jezusa Chrystusa.
Poznamy ludzi dla których Msza św. była najważniejszą chwila każdego dnia i największą świętością.


Rorarty od wtorku.
Dorosłych zapraszam na Msze św. na godz. 17:00, natomiast dzieci (z opiekunami) i młodzież na godz. 18:00 (może uczestniczyć po 50. osób oprócz służby liturgicznej).
Zachęcam bardzo serdecznie tych którzy, z różnych powodów nie będą mogli przyjść do świątyni, aby modlili się w domach korzystając z bezpośredniej transmisji z naszego kościoła.


ks. KR, 25 XI 2020 r.

Niedziela XXXIII Zwykła


Pan Bóg objawia nam pewne nasze zdolności, to coś czym posługujemy się na co dzień, coś o co ludzie proszą właśnie nas, co najczęściej służy nam do pomagania bliźnim. Inaczej mówiąc to co przynosi dobre owoce i daje satysfakcję, coś co nas rozwija.

Takie rzeczy są widoczne na tle wspólnot w których żyjemy: rodziny, Kościoła; środowisk pracy i innych. To właśnie pole naszej świętości.

I jako chrześcijanie mamy pewność, że Jezus, gdy przyjdzie po raz drugi, aby nas wprowadzić do domu Ojca, wynagrodzi ten nasz trud i staranie, doceni wierność w małych rzeczach i da posiąść te wielkie i nieprzemijające dobra, które obiecuje nam w Ewangelii.

Niech ta nadzieja nieustannie nam towarzyszy.

Różaniec za zmarłych w dzisiejszą niedzielę o godz. 14:30.
Po nim o godz. 15:00 dodatkowa Msza św.
Od poniedziałku do piątku Eucharystie będą sprawowane o godz. 17:30 i 18:00. We wtorek Msza św. pogrzebowa o godz. 16:45.
Zachęcam do udziału we Mszach św. w tygodniu.


ks. KR, 14 XI 2020 r.

Dekret biskupa opolskiego


W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną Biskup Opolski wydał dekret zawierający nowe regulacje liturgiczne i duszpasterskie obowiązujące w diecezji opolskiej od soboty 17 października 2020 r.

Dekret na stronie Diecezji Opolskiej zobacz


Według nowych wytycznych w kościele w Pokoju może przebywać jednocześnie 110. osób (powierzchnia użytkowa kościoła wg książki obiektu budowlanego 782 m2), a w Krogulnej 25. osób (powierzchnia 180 m2).

Na zewnątrz obowiązuje zasada dystansowania się (1,5m).

W niedzielę Msze św. będą sprawowane o godz. 7:30 i 11:00,
w Krogulnej o godz. 9:15 i dodatkowa Msza św. pierwszokominijna o godz. 12:00.

Serdecznie zapraszam do udziału w niedzielnej Eucharystii..


ks. KR, 16 X 2020 r.

Październik - miesiąc różańca
Różaniec to modlitwa, którą bardzo ukochałem. Przedziwna modlitwa! Przedziwna w swej prostocie i głębi zarazem. Oto bowiem na kanwie słów pozdrowienia anielskiego przesuwają się przed oczyma naszej duszy główne momenty z życia Jezusa Chrystusa.
Równocześnie zaś w te same dziesiątki różańca serce nasze może wprowadzić wszystkie sprawy, które składają się na życie człowieka, rodziny, narodu, Kościoła, ludzkości. Sprawy osobiste, sprawy naszych bliźnich, zwłaszcza tych, którzy są nam najbliżsi, tych, o których najbardziej się troszczymy. W ten sposób ta prosta modlitwa różańcowa pulsuje niejako życiem ludzkim.
św. Jan Paweł II


Różaniec w naszej parafii:
poniedziałek godz. 18:00, wtorek godz. 17:00, środa - sobota godz. 18:00 oraz w niedziele o godz. 15:00.


ks. KR, 30 IX 2020 r.

Odpust parafialny


ZAPROSZENIE NA ODPUST PARAFIALNY

Odpust parafialny jest jednym z najważniejszych wydarzeń w każdej parafii, świętem wspólnoty.

W tym roku szczególną okazją do świętowania i dziękczynienia jest fakt odnowienia wnętrza naszego kościoła.

Serdecznie zapraszamy na uroczystość odpustową ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego, która odbędzie się w niedzielę 13 września.

Suma odpustowa będzie sprawowana o godz.11.00. Gościć będziemy Orkiestrę Dętą z Łowkowic.

Słowo Boże wygłosi kanclerz Kurii Diecezjalnej w Opolu, ks. Wojciech Lippa
.


ks. KR, 02 IX 2020 r.

Malowanie kościoła - lipiec


Trzeci film z prac wykonanych w naszym kościele.


ks. KR, 25 VII 2020 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35