Odpusty w naszej parafii


Przełom miesięcy sierpnia i września to w naszej wspólnocie czas odpustów.
Do ich udziału już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszamy!!!


Pierwszy odpust w Uroczystość Wniebowzięcia (15 sierpnia) przeżyjemy w Siedlicach. Msza św. w intencji mieszkańców Siedlic sprawowana będzie o godz. 12:00.

Następnie w niedzielę 26 sierpnia, w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Częstochowskiej odprawimy odpust w kościele filialnym w Krogulnej. Msza św. odpustowa o godz. 11:00. Wieczorem o godz. 21 nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego.

Druga niedziela września to nasz odpust parafialny ku czci Podwyższenia Krzyża św. W tym roku przypada on 09 września. Sumę odpustową o godz. 11:00 i Słowo Boże wygłosi ks. Józef Krawiec, kapelan Zakładów Karnych w Strzelcach Opolskich i założyciel Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej „Barka”.

Kościoły w naszej diecezji, które noszą tytuł Podwyższenia Krzyża. św.:
katedra pw. Podwyższenia Krzyża św. w Opolu, Bogdanowice, Jarnołtów, Klisino, Kopice, Lisięcice, Malnia, Moszczanka, Niwnica, Pokój, Racibórz-Studzienna, Radawie, Strzelce Opolskie, Wierzbie, Wojnowice, Zborowskie.


ks. KR, 08 VIII 2012 r.

Poświęcenie podjazdu dla wózków inwalidzkich


Przez ostatnich kilka tygodniu były realizowane prace przy ustawieniu nowego ogrodzenia w kościele filialnym w Krogulnej, a przy kościele parafialnym
przy budowie podjazdu dla wózków inwalidzkich.


W niedzielę 29 lipca po sumie nastąpi uroczyste poświęcenie podjazdu,
aby służył potrzebującym.

Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim którzy przyczynili się
do doprowadzenia do końca tych inwestycji.


W galerii zdjęcia z budowy podjazdu i poświęcenia.


ks. KR, 28 VII 2012 r.

Akcja św. Krzysztofa 2012r.Przed nami 13. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa obchodzony z inicjatywy MIVA Polska, która działa przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji i niesie pomoc polskim misjonarzom w zdobywaniu środków transportu.

Za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona Kierowców i podróżujących oraz bł. Jana Pawła II – Pielgrzyma świata i Misjonarza wszystkich ludów i narodów, modlimy się o bezpieczne podróże i opiekę Bożą dla wszystkich kierujących pojazdami i poruszających się po naszych drogach. Kierujemy do wszystkich gorący apel o odpowiedzialne korzystanie z pojazdów mechanicznych, o bezpieczną, trzeźwą i roztropną jazdę.

Zwracamy się z serdeczną prośbą i zachętą, do udziału w Akcji św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu. Niech to będzie praktyczny i wymierny wyraz wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże, a także oznaka naszej solidarności z misjonarzami głoszącymi Ewangelię na krańcach świata.

Poświęcenie pojazdów ku czci św. Krzysztofa
w niedzielę 29 lipca po każdej Mszy św.

Po sumie poświęcenie podjazdu dla wózków inwalidzkich.


ks. KR, 24 VII 2012 r.

Wakacyjny wypoczynek


   We współczesnym społeczeństwie, pochłoniętym często przez gorączkową aktywność i bardzo konkurencyjnym, w którym dominuje logika produkcji i zysku, nierzadko ze szkodą dla człowieka, jest tym bardziej konieczne, aby każdy mógł korzystać z odpowiednich okresów wypoczynku, pozwalających odzyskać siły i zarazem odnaleźć właściwą równowagę duchową. Trzeba mądrze korzystać z wakacji i ferii, aby służyły dobru jednostki i rodziny przez to, że umożliwiają kontakt z przyrodą, zapewniają spokój, dają czas na kultywowanie zgodnego życia rodzinnego, na wartościową lekturę i na zdrowe rozrywki, nade wszystko zaś pozwalają poświęcić się w większej mierze modlitwie i słuchaniu głosu Bożego.
     Życzę wszystkim, którzy przebywają na wakacjach, dobrego i owocnego wypoczynku, zawierzając Maryi, troskliwej Matce, zwłaszcza tych, którzy są najbardziej utrudzeni. Najświętszej Pannie zawierzam także tych, którzy z różnych powodów nie mogli opuścić zwykłych zajęć i codziennego środowiska. Wszystkich zapewniam o pamięci w modlitwie.

bł. Jan Paweł II, (Castel Gandolfo 23 VII 2000 r.)


ks. KR, 03 VII 2012 r.

Uroczystość Bożego Ciała 2012.
Przyjdźcie do stołu miłosierdzia, gdzie Ciało i Krew Pana jest... Te słowa piosenki chyba najlepiej wskazują, jakiej postawy wobec Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa uczy nas od wieków Święty Kościół Katolicki. W okresie, kiedy z racji uroczystości Bożego Ciała katolicki świat rozważa tę niepojętą Tajemnicę naszej wiary, w której adorujemy Boga samego ukrytego pod eucharystycznymi postaciami Chleba i Wina, warto abyśmy zadali sobie pytania: jaka jest nasza cześć dla Najświętszych Postaci Ciała i Krwi Pana Jezusa? Czy zdajemy sobie sprawę, że w Eucharystii sam Pan Bóg przychodzi do nas? Jaka powinna być nasza postawa podczas Komunii świętej i w czasie adoracji?

W Boże Ciało,następuje zmiana porządku Mszy św. O godz. 7:30 w Krogulnej. Procesja do czterech ołtarzy w Pokoju po Mszy św. o godz. 9:15 przebiegnie ulicami: Kościelną, Wojska Polskiego, Mariacką, Sienkiewicza, Namysłowską i Kościelną. Na procesję zapraszam w strojach liturgicznych dzieci pierwszokomunijne.
Po zakończonej Procesji około godz. 11:00 Msza św.
O przygotowanie ołtarzy proszę: I - Straż Pożarną; II - Przedszkole; III - Róże Różańcowe; IV - Służbę Liturgiczną Ołtarza;

Proszę także o przyozdobienie domów na trasie procesji obrazami i symbolami religijnymi.
Od piątku tradycyjnie wieczorem po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła.
Zachęcam do rodzinnego i czynnego udziału w procesji.


ks. KR, 02 VI 2012 r.

Pielgrzymka dziękczynna na Górę św. Anny.


Dzieci pierwszokomunijne w dniu 30 maja, uczestniczyły wraz z opiekunami w pielgrzymce dziękczynnej na Górę św. Anny. W sumie 50 osób. O godz. 11:00 uczestniczyliśmy we Mszy św. w bazylice, dziękując za dar Pierwszej Komunii św. Po Mszy św. był wspólny obiad, czas wolny przeznaczony na zakup pamiątek i na zakończenie spacer po Górze św. Anny. Do domu wróciliśmy o godz. 16:30.

Serdecznie dziękuję dzieciom i opiekunom za gorliwy udział w pielgrzymce.

W galerii zdjęcia z pielgrzymki.


ks. KR, 02 VI 2012 r.

Bierzmowanie i I Komunia św.


W tym tygodniu trwają bezpośrednie przygotowania do dwóch uroczystości przyjęcia sakramentów: bierzmowania przez uczniów klas III Gimnazjum oraz Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. przez uczniów klas III Szkoły Podstawowej.

Pierwsza uroczystość odbędzie się 10 maja w Zagwiździu, gdzie sakrament Ducha Św. przyjmie 36 osób z naszej parafii, a druga w niedzielę 13 maja w kościele parafialnym. Do Komunii po raz pierwszy przystąpi 28 osób.

Ogarnijmy modlitwą nasze dzieci i młodzież.

Informacje dla młodzieży klas III Gimnazjum.

- poniedziałek w Zagwiździu o godz. 17:00 obowiązkowa próba przed uroczystością bierzmowania;
- środa w Pokoju godz. 19:00 spowiedź święta;
- czwartek godz. 16:00 bierzmowanie w Zagwiździu;

Informacje dla dzieci klas III Szkoły Podstawowej.

- wtorek godz. 17:15 pierwsza próba wraz z rodzicami;
- środa o godz. 16:30 druga próba;
- piątek o godz. 17:00 trzecia próba;
- sobota godz. 13:00 spowiedź święta i próba generalna;
- niedziela godz. 11:00 uroczystość I Komunii św.;


ks. KR, 08 V 2012 r.

Parafialna pielgrzymka do Włoch


W dniach 29 września –
6 października 2012r., organizujemy parafialną pielgrzymkę do Włoch następującym szlakiem: PADWA – LORETO – MANOPELLO – LANCIANO – M. S. ANGELO – S. G. ROTONDO – MONTE CASSINO – WATYKAN – RZYM – ASYŻ.
.

Całkowity koszt pielgrzymki z wstępami, przewodnikami i lokalnymi przejazdami: 600 zł + 280 euro. Zapisy w kancelarii. Przy zapisie zaliczka 300 zł. Druga rata do końca czerwca. Euro płatne w czasie spotkania organizacyjnego przed pielgrzymką początkiem września. Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem: klimatyzacja, WC, DVD, barek z napojami, 6 noclegów w hotelach*** (pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami), wyżywienie: 6 śniadań, 7 obiadokolacji, opieka pilota, ubezpieczenie KL, NW.

Szczegółowy plan:

1 dzień (sobota): Wyjazd w godzinach porannych (4:00) przejazd przez Czechy, Austrię i Włochy. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Padwy na obiadokolację i nocleg.

2 dzień (niedziela): Po śniadaniu przyjazd do Padwy i nawiedzenie Bazyliki Św. Antoniego. Dalszy przejazd do Loreto i nawiedzenie Bazyliki (Msza Św.) z cudowną kopią sławnej Czarnej Madonny z Loreto, cmentarza żołnierzy polskich, a przede wszystkim nawiedzenie Domku Maryi. Wieczorem zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Pescary.

3 dzień (poniedziałek): Śniadanie. Przejazd do Manopello, gdzie znajduje się „chusta”, na której według legendy odcisnęło się Oblicze Jezusa złożonego w grobie – nawiedzenie Sanktuarium. Dalszy przejazd do Lanciano, miejsca związanego z pierwszym cudem eucharystycznym, nawiedzenie kościoła. Przejazd do Monte San Angelo na Półwyspie Gargano. Zwiedzanie groty Michała Archanioła, Msza św. Wieczorem przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień (wtorek): Śniadanie i pobyt w San Giovanni Rotondo – nawiedzenie Sanktuarium i grobu św. Ojca Pio (Msza Św.). Przejazd na Monte Cassino. Zwiedzanie Klasztoru św. Benedykta oraz cmentarza żołnierzy polskich. Przejazd do hotelu w okolicy Rzymu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

5 dzień (środa): Śniadanie i wczesny wyjazd do Watykanu na audiencję generalną z udziałem Ojca Świętego Benedykta XVI. Po audiencji nawiedzenie grobu Jana Pawła II. Zwiedzanie Rzymu: Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Piazza Venezia, Forum Trajana. W godzinach wieczornych powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

6 dzień (czwartek): Po śniadaniu wyjazd na całodzienne zwiedzanie Rzymu: Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie, Panteon, Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek, Bazyliki większe, Święte Schody. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Asyżu.

7 dzień (piątek): Śniadanie. Wyjazd do Asyżu. Po drodze nawiedzenie Santa Maria degli Angeli - Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej ze słynną Porcjunkulą. W Asyżu zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka (Msza Św.), Piazza Comune, kościoła św. Klary. Po południu obiadokolacja i wyjazd w drogę powrotną.

8 dzień (sobota): Przyjazd do Polski w godzinach porannych i zakończenie pielgrzymki.

Serdecznie zapraszamy.


ks. KR , 22 IV 2012 r.

Niedziela Zmartwychwstania


Bóg nie umarł,

Jezus żyje.

Daj Mu ręce swe.

Daj Mu nogi swe.

Daj Mu serce swe.

Daj Mu duszę swą.

On twoim Bogiem jest.


W dniu Zmartwychwstania czcimy zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią i wspominamy misterium naszego Odkupienia. Niech te prawdy zaowocują w naszych sercach wdzięcznością Bogu za dar nowego życia. Niech obudzą naszą świadomość, że Pan żyje i jest z Nami. Niech zmartwychwstały Pan błogosławi na każdy dzień. Radosnego Alleluja.

Niedziela 08 kwietnia:
Rezurekcja o godz. 6:00. Suma o godz. 11:00. Msza św. w Krogulnej o 9:15. Serdecznie zapraszam.


ks. KR, 07 IV 2012 r.

Wielki Tydzień i Święte Triduum Paschalne.


I. Wielki Czwartek.
Dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Dzisiaj Kościół sprawuje jedynie Mszę Krzyżma (w katedrze o godz. 9:30) i Wieczerzy Pańskiej. Zapraszam do udziału we Mszy św. Wieczerzy Pańskiej w Pokoju o godz. 18:30. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy. Adoracja do godz. 21:00.

II. Wielki Piątek.
Zgodnie ze starożytną tradycją w ten dzień Kościół nie sprawuje Eucharystii. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i jeden posiłek w ciągu dnia do syta). Rano o godz. 7:30 Ciemna Jutrznia i Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Liturgia Wielkiego Piątku w Pokoju o godz. 18:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy od godz. 08:30 do 18:30 według poniższego planu. Ofiara składana przy nawiedzeniu Bożego Grobu przeznaczona jest na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej.

III. Wielka Sobota.
Rano o godz. 7:30 Ciemna Jutrznia. Liturgia Wigilii Paschalnej należy już do Niedzieli Zmartwychwstania. Adoracja przy Bożym Grobie od godz. 08:30 do Wigiili Paschalnej wegług planu. Błogosławieństwo pokarmów: Pokój godz. 10:00 i 12:00, Krzywa Góra godz. 10:30, Krogulna godz. 11:00, Siedlice godz. 11:30.
Na godzinę 19:30 do Pokoju zapraszam na Wigilię Paschalną. Składa się ona z: Liturgii Światła, Liturgii Słowa, Liturgii Chrzcielnej i Liturgii Eucharystycznej. Procesja Rezurekcyjną w Wielką Niedzielę rano o godz. 6:00.

Plan Adoracji w Ciemnicy (piątek) i przy Bożym Grobie (sobota)

07:30 – 08:30 – Ciemna Jutrznia.
08:30 – 09:30 – ul. Opolska, ul. Winna Góra, ul. Kościelna, ul. Podleśna, ul. Brzeska, ul. Skośna;
09:30 – 10:30 – mieszkańcy Zieleńca;
10:30 – 11:30 – mieszkańcy Krogulnej, Siedlic, Krzywej Góry;
11:30 – 12:30 – ul. 1 Maja, ul. Reja;
12:30 – 13:30 – ul. Średnia, ul. Krótka, ul. Wojska Polskiego;
13:30 – 14:30 – ul. Wolności;
14:30 – 15:30 – Róże Różańcowe;
15:30 – 16:30 – ul. Namysłowska, ul. Nowy Świat, ul. Krasickiego; ul. Krzywa, ul. Kolejowa;
16:30 – 17:30 – ul. Sienkiewicza, ul. Mariacka; ul. Żeromskiego, ul. Rataja;
17:30 – 18:30 – liturgiczna służba ołtarza, dzieci i młodzież;
18:30 – Piątek – Liturgia na cześć Męki Pańskiej, 19:30 – Sobota – Wigilia Paschalna.


ks. KR, 31 III 2012 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35