Niedziela Męki Pańskiej

04 IV 2020 r.

Ogłoszenia parafialne

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Palmową czyli Męki Pańskiej. Msze św. w kościele parafialnym o 7:30 i o godz. 11:00. W Krogulnej o godz. 9:15. Uczestniczy tylko najbliższa rodzina (5 osób). Nie będzie Nabożeństwa Gorzkich Żali.

2. W poniedziałek Msza rano o godz. 7:00, we wtorek i środę Msze św. o godz. 17:30 i 18:00.

3. W dni Triduum Paschalnego nabożeństwa o godz. 18:00 – bez udziału wiernych (sine populo).

4. Z uwagi na ograniczone możliwości sprawowania Sakramentu Pokuty, „podstawową formą” pojednania z Bogiem i Kościołem jest w tym czasie akt żalu doskonałego. Przykład jak wzbudzić w sobie aktu żalu doskonałego w poradniku, który każda rodzina otrzymała w ubiegłym tygodniu do skrzynki pocztowej (s. 7-8). Spowiedź w konfesjonale należy odprawić w najbliższym możliwym czasie czyli po świętach (po zniesieniu ograniczeń).

5. Przez całą Wielką Sobotę możliwość Adoracji Krzyża (przez ukłon lub przyklęknięcie) i Adoracji przy Bożym Grobie (indywidualnie) – w kościele jednocześnie może przybywać 5 osób.

6. W Wielką Sobotę nie będzie tradycyjnego świecenia pokarmów. Błogosławieństwo pokarmów w domu zrobić samodzielnie w domu: wzór znajduje się w „Drodze do Nieba” (nr 77).

7. Ważne!!! Od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego (od 12 kwietnia) do odwołania, w obrzędach religijnych może brać udział nie więcej niż 50 osób równocześnie, wliczając w to celebransa i usługujących. W związku z tym by jak największa liczba wiernych mogła wsiąść udział w liturgii, Msze św. będą sprawowane: w Pokoju o godz. 7:00, 10:00 i 11:30, a w Krogulnej o godz. 8:30.

8. W Niedzielę Zmartwychwstania zapraszam na nieszpory o godz. 15:00.

9. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą sprawowane: w Pokoju o godz. 7:00, 10:00 i 11:30 i w Krogulnej o godz. 8:30.

10. Uwaga!!! Warto pamiętać że obowiązuje do odwołania dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej i świątecznej, a czas Komunii wielkanocnej trwa od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej włącznie.

11. Biskup Opolski zaleca proboszczom opublikowanie numeru parafialnego konta bankowego na stronie internetowej i w gazetce parafialnej, celem umożliwienia wiernym składania ofiar poprzez przelewy bankowe na bieżące utrzymanie parafii. Za materialne wsparcie, zrozumienie potrzeb, a przede wszystkim duchową troskę o naszą wspólnotę w tym trudnym czasie, składam serdeczne podziękowanie.

Bank Spółdzielczy Namysłów: 24 8890 1066 0001 2843 2004 0001

ks. KR