Niedziela II Adwentu

12 XII 2018 r.

1. Przeżywamy dziś II Niedzielę Adwentu. Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15:00.

2. Po każdej Mszy św. młodzież SKC będzie kwestować na zorganizowanie paczek świątecznych. Wolontariusze SKC w przyszłą niedzielę odwiedzą z życzeniami i upominkiem seniorów naszej parafii. Odwiedziny rozpoczną się od godz. 12:00.
Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy w cenie 5 i 12 zł.

3. W poniedziałek Msza św. rano o godz. 7:00.

4. We wtorek Msza św. w szpitalu o godz. 16:30.

5. We wtorek na Mszy św. roratniej, poświęcenie medalików Matki Bożej dla dzieci pierwszokomunijnych.

6. we wtorek, czwartek i piątek o godz. 18:00 oraz w środę o godz. 17:00. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych.

7. W środę na Mszę św. i spotkanie do salki zapraszam uczniów klasy 7 SP w ramach przygotowań od bierzmowania.

8. W czwartek Msza św. szkolna w Krogulnej o godz. 16:45.

9. W piątek po Mszy św. około godz. 19:00 nauka przed chrztem.

10. W piątek młodzież klas III Gimnazjum uczestniczy obowiązkowo w dekanalnym czuwaniu młodzieży w Ligocie Turawskiej o godz. 19:30. Nie będzie w tym miesiącu spotkania przy parafii. Rodziców proszę o dowiezienie młodzieży na spotkanie.

11. W sobotę o godz. 9:00 spotkanie dla ministrantów. Proszę o obowiązkową obecność w celu zaplanowania odwiedzin kolędowych.

12. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na malowanie naszego kościoła.
Otwarty jest kalendarz intencji mszalnych na 2019 rok do kościoła parafialnego i do Krogulnej.

13. Kancelaria czynna jest od poniedziałku do piątku zawsze po zakończonej Mszy św. Sakrament pokuty przed każdą Eucharystią.

14. Biskup Opolski Andrzej Czaja zaprasza osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na tradycyjne nabożeństwo adwentowe w niedzielę 23 grudnia br. o godz. 14.00 do opolskiej katedry.

15. Zaproszenie dla małżonków do udziału w rekolekcjach, które w ramach tzw. „Remontu Małżeńskiego” odbędą się w dniach 14-16 grudnia 2018 roku w kościele seminaryjnym św. Jadwigi w Opolu. Piątkowe spotkanie rozpocznie się o godz. 20.00, sobotnie - o 18.00, a niedzielne – o 10.00. Tegoroczną edycję rekolekcji poprowadzi ks. Eugeniusz Ploch.

16. przedślubna III: Monika Hładik – Zieleniec i Olaf Czyż – B-Biała.

17. Bóg zapłać za sprzątanie świątyń. W przyszłą sobotę proszę rodziny z ulicy W. Polskiego: Mazurek, Oleszczuk, Makarewicz, Zdzuj, a do Krogulnej panie: Gryl Danuta i Głaz Marzena.

ks. KR