Niedziela I Adwentu

06 XII 2017 r.

1. Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy Rok Kościelny. Nabożeństwo popołudniowe dziś o godz. 15:00. Zapraszamy.

2. Bóg zapłać paniom za wykonanie wieńca adwentowego.

3. Są do nabycia kartki świąteczne w cenie 5 zł, przygotowane przez młodzież SKC. Zachęca-my do nabycia. Młodzież będzie również kwestować na zorganizowanie paczek świątecznych dla potrzebujących.

4. W zakrystii są do nabycia lampiony adwentowe w cenie 25 zł.

5. Rozpoczynamy czas Mszy św. roratnich. W tym tygodniu odprawimy je 4 razy: w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 18:00 oraz w środę o godz. 17:00. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych parafian.

6. W tym roku „bohaterem” Rorat będzie św. Józef. Tradycyjnie do tematyki Rorat będą nawiązywały audycje w Radio Doxa.

7. We wtorek Msza św. w szpitalu o godz. 16:30.

8. W piątek przypada nam uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

9. Spotkanie dla ministrantów w sobotę o godz. 9:00.

10. Caritas Parafialna rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy i opłatki wigilijne.

11. Otwarty jest kalendarz intencji mszalnych na 2018 rok do kościoła parafialnego i do Krogulnej.

12. Kancelaria czynna jest od poniedziałku do piątku zawsze po zakończonej Mszy św.

13. Bóg zapłać za sprzątanie świątyń. W sobotę proszę rodziny z Zieleńca: Marię Tomczyk, Jolantę Machynia, Radosławę Zbroszczyk, Emilę Szrom, a do Krogulnej panie: Danutę Gryl i Marzenę Głaz.

14. Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego, Małego GN oraz Apostolstwa Chorych.

15. Dziś w I Niedzielę Adwentu o godz. 16.00 w kościele seminaryjno-akademickim odbędzie się Ekumeniczna Modlitwa Młodych. Towarzyszyć jej będzie motto: „Ducha nie gaście!”. Do udziału w tym modlitewnym spotkaniu, przygotowanym przez młodzież katolicką wraz przedstawicielami Kościoła ewangelicko-augsburskiego i zielonoświątkowego, zapraszamy młodzież i wiernych diecezji.

16. W związku ze zbliżającą się kolejną edycją rekolekcji Remont małżeński, zapraszamy do udziału w adwentowych rekolekcjach, które pod hasłem «Mocni Duchem» odbędą się w dniach 15-17 grudnia 2017 roku w kościele św. Jadwigi w Opolu. Piątkowe spotkanie rozpocznie się o godz. 20.00, sobotnie - o 18.00, a niedzielne – o 10.00. Tegoroczne rekolekcje poprowadzi pan Michał Frąckowicz.

17. W drugą niedzielę Adwentu 10 grudnia, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będzie ob-chodzony już po raz siedemnasty: Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.

ks. KR