Niedziela XIX Zwykła

11 VIII 2018 r.

1) Przeżywamy dzisiaj XIX Niedzielę Zwykłą. Kolekta na potrzeby naszej parafii.

2) Jutro w poniedziałek o godz. 20:00 serdecznie zapraszam na piąte Nabożeństwo Fatimskie (ze świecami). Do niesienia figury zapraszam parafian z Pokoju.

3) W poniedziałek wyrusza 42. Piesza Opolska Pielgrzymka na Jasna Górę.

4) We wtorek Msza św. w szpitalu o godz. 16:30.

5) W środę przeżyjemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Nastąpi zmiana porządku Mszy św.: w Pokoju Msze św. o godz. 7:30 i 10:30, w Krogulnej godz. 9:00. Msza św. odpustowa w kaplicy w Siedlicach o godz. 12:00. Kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny w Opolu. Caritas parafialna przed każdą Mszą św. będzie rozprowadzać bukiety ziół i kwiatów do poświęcenia.

6) Kancelaria czynna od poniedziałku do piątku po Mszy św., spowiedź przed każdą Eucharystią.

7) W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na malowanie kościoła. W piątek zostały przeprowadzone w naszym kościele badania stratygraficzne mające na celu ustalenie i określenie warstw malarskich. To kolejny etap przygotowań do malowania.

8) Trwają prace renowacyjne ołtarzy bocznych. Na ten cel nasza parafia otrzymała od Powiatu Namysłowskiego dotację w wysokości 10 000 zł. Dziękuję bardzo serdecznie Radnemu Powiatu Namysłowskiego panu Romanowi Letkiemu za inicjatywę i pomoc w pozyskaniu dotacji.

9) Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

10) Spotkanie pielgrzymów do Medjugorie odbędzie się 30 sierpnia (czwartek). Pierwsza grupa: godz. 18:30, druga 19:30. (wpłata pozostałej należności 2 000 zł).

11) Bóg zapłać za sprzątanie świątyń. W przyszłą sobotę proszę rodziny z ulicy 1 Maja: Węgrzynowski, Łapszyński, Ciurla, Ciurla, a do Krogulnej panie: Krystynę Rawiak i Mariolę Makarewicz.

12) Do wieczności odeszła śp. Irena Susek z Pokoju, l. 85. Wieczny odpoczynek...

ks. KR